ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

هشدار اتحادیه فروشندگان موبایل: وضعیت ریپک یا پک اصلی بودن گوشی در فاکتور قید شود

ممنوعیت واردات و رجیستری آیفون 14 و 15 موجب شده تا آیفون 13 همچنان در بازار به فروش برسد، اما اکثرا در نسخه ریپک.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۶ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۴۰

فروشندگان تلفن همراه بایستی از اصالت و گارانتی دستگاه از طریق سامانه جامع گارانتی اطمینان حاصل کنند. آنها ملزم هستند تا وضعیت ریپک یا اصلی بودن آیفون 13 را در فاکتور فروش درج کنند.

ممنوعیت واردات و عدم رجیستری آیفون 14 و 15 موجب شده تا آیفون 13 همچنان در بازار رسمی به فروش برسد. این در حالی است که در بازارهای جهانی کمتر خبری از این مدل از خانواده آیفون هست. بسیاری از فعالین حوزه تلفن همراه بارها به مردم ایران بابت خرید آیفون 13 در شرایط فعلی هشدار داده‌اند.

با توجه به واردات گوشی‌های ریپک آیفون 13 توسط شرکت‌های واردکننده، به تازگی نیز به فروشندگان تلفن همراه هشدار داده شده تا اصالت و گارانتی دستگاه قبل از باز کردن جعبه را از طریق سامانه جامع گارانتی بررسی کنند. فروشندگان موبایل ملزم هستند تا به مشتریان خود اعم از خرده فروش یا مصرف کننده، وضعیت ریپک یا پک اصلی بودن موبایل را در فاکتور فروش درج کنند.

چنانچه به هنگام فروش تلفن همراه این موضوع رعایت نشود و خریدار نسبت به عدم اصالت کارتن یا دستگاه خریداری شده اعتراض داشته باشد مسئولیت آن با واحد صنفی است.

گفتنی است رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی در اواخر تابستان به دیجیاتو گفت گوشی‌های ریپک شده آیفون ۱۳ در بازار کشور وجود دارد به گونه‌ای که گاه حتی خود فروشندگان موبایل ممکن است آیفون 13 جعبه‌سازی شده یا ریپک را نتوانند از پک اصلی تشخیص دهند.

«حسین سادات حسینی» به خریداران آیفون بالأخص آیفون 13 توصیه کرد که هنگام خرید، حتماً سریال دستگاه را در سامانه همتا چک کنند. علاوه‌براین از فروشنده بخواهند تا سریال آیفون فروخته‌شده را در فاکتور قید کند و تنها به ذکر نام آیفون بسنده نکند. علت این امر ایجاد یک راه پیگیری در برابر کلاه‌برداری‌های احتمالی است:

«مردم اگر از خرید خود ناراضی بودند یا در بحث گارانتی به مشکل خوردند، موضوع را از طریق اتحادیه پیگیری کنند. ما به‌عنوان متولی خدمات پس از فروش، قضیه را پیگیری می‌کنیم تا حق به حق‌دار برسد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی