ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت شاهین اتوماتیک
قیمت و شرایط فروش خودرو

قیمت شاهین اتوماتیک برای فروردین 1403 افزایش یافت + جدول

در روز پنجشنبه شانزدهم فروردین 1403، قیمت شاهین اتوماتیک از سوی سایپا به میزان تقریبی هفت میلیون تومان افزایش یافت.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

سایپا در روز چهارشنبه، پانزدهم فروردین 1403، قیمت شاهین GL‌ که نسخه دنده‌ای و بدون سانروف این خودرو است را افزایش داد. یک روز بعد یعنی پنجشنبه شانزدهم فروردین 1403، قیمت شاهین اتوماتیک نیز از سوی سایپا افزایش یافت. سایپا برای فروردین 1403، بهای شاهین اتوماتیک را حدود هفت میلیون تومان افزایش داده است.

جدول تغییرات قیمت شاهین اتوماتیک برای فروردین 1403:

خودروقیمت قبلقیمت جدیدمیزان افزایش
شاهین اتوماتیک641.718.000649.078.0007,360,000

شاهین اتوماتیک با این قیمت، رقیب ارزان‌تری برای تارا اتوماتیک V4 خواهد بود. ایران‌خودرو تارا اتوماتیک V4‌ را با قیمت تقریبی 681 میلیون تومان می‌فروشد، حال آن‌که شاهین اتوماتیک حدود 30 میلیون تومان ارزان‌تر است. البته تارا از نظر دوام و اعتبار پیشرانه نسبت به شاهین برتری قابل‌توجهی دارد.

اختلاف میان بهای شاهین اتوماتیک و تارا اتوماتیک نیز در بازار آزاد محسوس است. مشتریان می‌توانند هم‌اکنون با صرف 876 میلیون تومان بودجه، شاهین اتوماتیک را از بازار آزاد خریداری کنند. حال آن‌که برای خرید تارا اتوماتیک V2 باید یک میلیارد تومان بودجه در اختیار داشته باشند. قیمت تارا اتوماتیک V4 نیز به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده است.

قیمت شاهین اتوماتیک

شاهین اتوماتیک درحال‌حاضر مدل پرچمدار بین سدان‌های سایپا محسوب می‌شود. پیشرانه مورد استفاده در این خودرو همچنان همان موتور M15 توربوشارژر است اما برای بخش انتقال قدرت، از گیربکس اتوماتیک CVT بهره می‌برد. ظاهر خارجی شاهین اتوماتیک تفاوتی با نمای بیرونی شاهین دنده‌ای ندارد اما کابین آن اندکی متفاوت است. تریم دو رنگ داشبورد، نمایشگر بزرگتر سیستم صوتی و کروز کنترل، تغییرات داخلی شاهین اتوماتیک نسبت به مدل دنده‌ای هستند.

سایپا در نیمه دوم سال 1402 و پس از آغاز تولید شاهین اتوماتیک، سعی کرد تا حواله‌داران شاهین دنده‌ای را به خرید این خودرو ترغیب کند. بااین‌حال همانند تلاش ایران‌خودرو برای تغییر نظر حواله‌داران پژو پارس، موفقیت چندانی در انتظار سایپا نبود. از این رو عرضه شاهین اتوماتیک به بازار بیشتر از مدل دنده‌ای آن بوده است. به‌دلیل عرضه بیشتر، اختلاف قیمت بازار و کارخانه در مورد شاهین اتوماتیک کمتر از شاهین دنده‌ای است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی