ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت خودروهای برقی
قیمت و شرایط فروش خودرو

قیمت خودروهای برقی عرضه‌شده در سامانه یکپارچه اعلام شد + جدول

طی روزهای اخیر، شاهد معرفی و رونمایی از سامانه خودروهای برقی بودیم. اکنون قیمت خودروهای برقی عرضه شده در این سامانه نیز مشخص شده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

طی روزهای اخیر، شاهد معرفی و رونمایی از سامانه خودروهای برقی بودیم. اکنون قیمت خودروهای برقی عرضه‌شده در این سامانه نیز مشخص شده است. البته اکثر قیمت‌های این خودروها به‌صورت علی‌الحساب اعلام شده‌اند و تنها دو خودرو قیمت قطعی دارند.

هفت خودرو برقی جدید در سامانه یکپارچه عرضه شده‌اند که از بین آن‌ها سه محصول با برندهای فولکس واگن، آئودی و هوندا هستند. چهار خودرو دیگر نیز از برندهای چینی هستند. برخی از خودروهای برقی عرضه‌شده در سامانه، مدل‌هایی هستند که به‌عنوان تاکسی برقی وارد کشور شده بودند. خودروهای لونا GRE، سینوگلد تانگو 5 و کی‌ام‌سی EJ7 طی نیمه دوم سال گذشته به‌عنوان نماینده‌های تاکسی برقی معرفی شده‌ بودند.

قیمت خودروهای برقی عرضه‌شده در سامانه یکپارچه، اردیبهشت 1403

نام خودروشرکت عرضه کنندهقیمت قطعی در مبادی ورودی
هونگچی E-QM5بی ام کارز1,805,460,000
KMC EJ7کرمان موتور1,098,650,000
نام خودروشرکت عرضه کنندهقیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی
هوندا ENS1معین خودرو ایرانیان1,850,000,000
آئودی Q5‌ ئی‌ترونمعین خودرو ایرانیان3,150,000,000
لونا GREایران خودرو945,000,000
سینوگلد تانگو 5سایپا1,050,000,000
فولکس واگن ID.4ماموت خودرو1,450,000,000
قیمت خودروهای برقی

قیمت علی‌الحساب اعلام‌شده، تنها مربوط به قیمت خودرو در مبادی ورودی است. بنابراین موارد قانونی همچون عوارض واردات، مالیات شماره‌گذاری، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه اسقاط خودرو فرسوده و کرایه حمل‌ونقل به این قیمت‌ها اضافه خواهد شد. حقوق ورودی خودروی برقی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرها در سال ۱۴۰۳ معادل نیم واحد درصد در نظر گرفته شده است. این رقم برای سایر متقاضیان چهار واحد درصد و حقوق ورودی خودروهای برقی بنزینی (هیبریدی) پانزده واحد درصد تعیین گردیده است.

با توجه به قیمت‌های اعلام‌شده در جدول بالا، به نظر می‌رسد متقاضی چندانی برای خودروهای برقی وارداتی سایپا و ایران‌خودرو وجود نداشته باشد، چرا که مشتریان می‌توانند با مبلغی مشابه نسخه الکتریکی کی‌ام‌سی J7‌ کرمان‌موتور را خریداری کنند. مشتریان علاقه‌مند به خودروهای لوکس نیز از محصولات فولکس واگن، آئودی و هوندا استقبال خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی