آیا ساعت های دیجیتالی بهتر از آنالوگ هستند؟

آیا ساعت های دیجیتالی بهتر از آنالوگ هستند؟

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ساعت های هوشمندی که امروزه بر دستان شما بسته می شود، حاصل کارهای تحقیقاتی است که به اوایل دهه هشتاد میلادی باز می‌گردد؛ یعنی اولین ساعت های دیجیتالی که به بازار عرضه شدند. با این که در آن زمان، این نوع ساعت‌ها به زیبایی محصولات بازار امروز ساعت های هوشمند نبودند، اما در نوع خود جذاب و به یاد ماندنی شدند.

بیشتر شما تاریخچه بوجود آمدن ساعت ها را می دانید، اما میخواهیم خیلی کوتاه، نیم نگاهی به این تاریخچه بیاندازیم.

بعد از سپری کردن لوازم سنجش زمان با آب، شن، نور خورشید و ... رسیدیم به ساعت های خیلی بزرگ که دارای عقربه بودند، کم کم ابعاد ساعت ها کوچک شد و داخل جیب قرار گرفتند، یعنی همان ساعت های جیبی که همچنان مورد علاقه ساعت دوستان هستند.

این روند ادامه داشت تا جایی که ساعت هایی برای مردان نظامی تولید شد و" ساعت مچی" نام گرفت. حالا امروزه ما با انواع ساعت های مچی رو به رو هستیم که تمام محدودیت ها را برای استفاده خانم ها، آقایان و تمام مشاغل از بین برده است.

ساعت های مچی آنالوگ، ساعت های دیجیتالی، ساعت مچی هوشمند و … البته با انواع موتور های موجود در آنها که نمی خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. اما اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات تخصصی و آموزشی تنظیم ساعت را در سایت ایران تایمر بخوانید.

اگر از شما بپرسیم اولین ساعت های دیجیتالی از چه برندی بود چه پاسخی می دهید؟ اولین ساعت های دیجیتالی را به یاد دارید؟

در سال ۱۹۸۳، سیکو اولین ساعت دیجیتالی خود را وارد بازار کرد. اولین ویژگی ساعت‌های دیجیتال ذخیره یادداشت در حافظه داخلی آن‌ها بود که توانایی ذخیره سازی تا ۲۰۰۰ کاراکتر را داشت به همین خاطر نیز نام Data-2000 را برای این مدل انتخاب کردند. درآن زمان برای ذخیره سازی یک متن ضروری، شماره تلفن و ذخیره زمان یک قرار مهم بسیار کاربردی بود.

احتمالا ساعت های کاسیو دیجیتالی قدیمی هم به یاد دارید، ساعت مچی های ماشین حسابی که هنوز هم میان ما ایرانیان خاطره انگیز و پرطرفدار است.

علت اینکه ساعت مچی های دیجیتالی خیلی سریع رشد کردند، قابلیت های اضافه، بر نمایش زمان بود در صورتی که ساعت های آنالوگ تنها زمان را نشان می دادند. در سال های اول همانطور که اشاره کردیم، این قابلیت ها ذخیره یادداشت، شماره تلفن، ماشین حساب و … بود.

هم اکنون می توان گفت اکثر ساعت های دیجیتالی علاوه بر ویژگی هایی مانند: کرنوگراف، ارتفاع سنج، دماسنج و … قابلیت های جدیدتری مانند قدم شمار، Auto light (روشن شدن صفحه بصورت خودکار)،GPS و … را در خود دارند. و ساعت های هوشمند ادامه تکامل این روند را با امکانات جدیدتر و بیشتر پیش گرفتند.

فکر کنید برای یک روز تعطیل و گردش به کوه رفته اید و می خواهید از طریق ساعت مچی دیجیتالی که به دست دارید میزان فشار هوا را در ارتفاع بسنجید.

فشارسنج در ساعت های دیجیتالی، فشار را به صورت خودکار هر دو ساعت یکبار اندازه گیری می کند و نمایش فشار اخیر جو و فشار فعلی را به صورت گرافیکی روی صفحه نمایش نشان می دهد. وقتی اندازه گیری های بعدی را پس از حرکت انجام می دهید، مجدد فشارسنج ساعتتان را هم چک کنید. این ویژگی را با وارد شدن داخل منو ساعت و پیدا کردن نام barometer می توانید ببینید.

آیا شما از امکانات و نحوه تنظیم ساعت مچی دیجیتال خود اطلاع دارید؟

اگر مشتاق دیدن جدیدترین ساعت های مچی دیجیتال هستید، ایران تایمر مرجع ساعت مچی و فروشگاه اینترنتی است که با یک دهه سابقه و با بیش از ۷۰ هزار محصول از معتبر ترین برند هاست و می تواند مشاور خوبی برای شما در زمینه ساعت مچی باشد.

به نظر شما در آینده ساعت های دیجیتال جایگزین ساعتهای کلاسیک و عقربه ای خواهند شد؟

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato