چه شد که تندر به ال 90 شهرت پیدا کرد؟ [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

به اتاق خودروهای سواری که سقف متحرک ندارند و صندوق عقب از آن مجزاست «سدان» می گویند. اتاق تندر نیز از نوع سدان x90بود. از این رو ال نود در زبان ایرانی ها در این مدت بیشتر از تندر چرخید. امروزه تندر نود به نام‌های ال نود و پارس تندر نیز رایج بوده و این تنوع در اسم را مدیون وجود دو شرکت برای تولید این خودرو است. اگرچه ابتدا پارس خودرو شروع به تولید تندر کرد اما بعد از آن ایران خودرو نیز به فاصله کوتاهی مجوز تولید آن را از رنو گرفت و به رقیبی برای پارس تندر تبدیل شد.

هر اتفاقی که این بین افتاد گزارش های ارزشیابی کیفیت خودرو در ایران نشان می‌دهد که خرید تندر ۹۰ کارکرده و یا صفر از هرکدام از این شرکت ها تفاوت بزرگی با هم ندارد. بر اساس گزارش آبان ماه این سازمان در کلاس قیمت ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان ابتدا رنو ساندرو، پژوه ۲۰۷ اتومات قرار گرفته و پس از آن تندر ۹۰ پلاس اتومات و پارس تندر به ترتیب از شرکت های ایران خودرو و پارس خودرو رتبه سوم و چهارم را با چهار ستاره تشکیل داده اند. بعد از آن نیز تندر نود ایران خودرو و سپس پارس خودرو سه ستاره را کسب کرده اند.

نکته مهم در این ارزیابی این است که هیچ خودرو تولید ایرانی ۵ ستاره کسب نکرده است و برای همین تندر نسبت به قیمت آن کیفیت بسیار بالایی دارد. البته سال ۲۰۰۵ هم در رنج قیمتی حدود ۴۰ میلیون تومان، تندر ۹۰ اتومات باز هم نسبت به بسیاری دیگر از خودروهای مشابه کیفیت بیشتری دارد. بر اساس گزارشی که روزنامه دنیای اقتصاد از میزان رضایت مشتری‌ها از این مدل‌های اتومات داده‌است رضایتمندی از خرید تندر ۹۰ کارکرده و حتی صفر اتومات بیشتر از لیفان، برلیانس، ام وی ام۵۵۰، ساندرو معمولی و حتی آریو بوده است.

در جدول زیر به بررسی خرید تندر ۹۰ کارکرده پرداخته‌ایم. بررسی شرایط خرید تندر ۹۰ کارکرده نشان می‌‍دهد که ارزان‌ترین آن حدود ۲۰ میلیون تومان و با ۱۸۰ هزار کیلومتر کارکرد جزء قدیمی ترین تندرهایی است که وارد بازار شده است. فروشنده این خودرو آن را به قیمت ۲۰ میلیون تومان در بازار برای فروش آگهی کرده‌است. قیمت‌های دیگر هم در جدول زیر آمده‌است:

کارکرد سال تولید قیمت توضیحات بیشتر
۱۹۸ هزار کیلومتر ۱۳۸۶ ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان E2
۱۰هزار کیلومتر ۱۳۸۶ ۲۸ میلیون بیمه تا آخر امسال
۱۹۸ هزار کیلومتر ۱۳۸۶ ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان E1
۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر ۱۳۸۶ ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان E2
۱۹ هزار کیلومتر ۱۳۸۹ ۳۰ میلیون تومان بیمه تا پایان سال
۱۱۷ هزار کیلومتر ۱۳۸۹ ۲۴ میلیون E1
۸۱ هزار کیلومتر ۱۳۸۹ ۲۷ میلیون تومان E1
۷۳ هزار کیلومتر ۱۳۸۹ ۲۶ میلیون تومان E2
۳۸ هزار کیلومتر ۱۳۹۲ ۳۰ میلیون و ۵۰۰هزار تومان فولE2
۹۸ هزار کیلومتر ۱۳۹۲ ۳۶ میلیون تومان اتومات- بیمه تا مرداد ۹۷
۶ هزار کیلومتر ۱۳۹۲ ۴۱ میلیون تومان اتومات- در حد نو
۴۳ هزار کیلومتر ۱۳۹۵ ۳۷میلیون و۷۰۰ هزارتومان E2
۱۵ هزار کیلومتر ۱۳۹۵ ۴۰ میلیون و۵۰۰هزارتومان فیس لیفت پارس تندر
۲۱ هزار کیلومتر ۱۳۹۵ ۳۵ میلیون و ۲۰۰هزارتومان E2

 

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟