انواع فرمت های تبلیغات سایت در ایران

انواع فرمت های تبلیغات سایت در ایران

انواع فرمت های تبلیغات سایت در ایران

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه صاحبان کسب و کار برای افزایش فروش، آگاهی از برند و ... به تبلیغات دیجیتال در بستر وب روی آوردند. در این مطلب قرار است که با انواع تبلیغات آنلاین در فضای وب آشنا شویم.

انواع ادفرمت های تبلیغات آنلاین

  • تبلیغات محتوایی همسان
  • تبلیغات محتوایی پویا
  • تبلیغات بنری
  • تبلیغات ویدئویی

تبلیغات محتوایی همسان یا نتیو

تبلیغات محتوایی همسان شامل ۴ زیرگروه مختلف است که به تفکیک به توضیح هر کدام می پردازم.

تبلیغات محتوایی تصویری نوع ۱

تبلیغات محتوایی تصویری نوع یک به این ترتیب نمایش داده می شوند عکس تبلیغ در بالا قرار گرفته و متن آن پایین تصویر قرار داده می شود.

عمده استفاده این ادفرمت بعد از انتهای مطلب در صفحات داخلی سایت ها است. در تصویر زیر این نوع ادفرمت را مشاهده کنید.

متداول ترین نوع تبلیغات همسان در صفحه خبر ها و مطالب

تبلیغات همسان تصویری نوع دو

نحوه قرار گرفتن این ادفرمت به این ترتیب هست که عکس تبلیغ سمت راست و کپشن آن سمت چپ تصویر قرار میگیرد.

به همین علت از این ادفرمت عمدتا به شکل ستونی استفاده می شود و با عنوان تبلیغات ستونی نیز شناخته می شوند.

نمونه از این ادفرمت را میتوانید در تصویر زیر ببینید.

تبلیغات همسان تصویری نوع دو

تبلیغات محتوایی تصویری نوع سه

این ادفرمت دقیقا همان تصویری نوع دو هست با این تفاوت که تصویر در سمت چپ و متنش در سمت راست قرار می گیرد و به نوعی می توان از آن با عنوان تبلیغات ستونی در سایت های با زبان English یاد کرد.

تبلیغات همسان متنی

همانطور که از اسم این ادفرمت پیداست، در این نوع تبلیغات از هیچ تصویری استفاده نمی شود و چندین متن در کنار هم به حالت ستونی یا سطری می توانند قرار بگیرند.

این دو تصویر کاربرد استفاده از تبلیغات متنی در دو سایت مختلف است.

تبلیغات متنی سطری
تبلیغات متنی ستونی

تبلیغات محتوایی یا نتیو پویا

این نوع تبلیغات به حالت پنجره ای کوچک از سمت راست یا چپ پایین سایت به آرامی باز می شود و شبیه به یک نوتیفیکیشن به کاربر محتوا را نشان می دهد.

این عکس نمونه ای از ویجت نوتیف ما داخل یک سایت است:

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری از چندین سال قبل در سایت ها حضور داشتند و می توان از آنها به عنوان قدیمی ترین ادفرمت تبلیغاتی سازماندهی شده یاد کرد.

اما با حضور ادفرمت های همسان در این بازار رویکرد اکثر مشتریان و کمپین ها به این نوع تبلیغات معطوف شد و تبلیغات بنری بیش از پیش رنگ و بوی non-performance  به خود گرفت و صرفا در جهت برندینگ و awareness  به کار گرفته می شود.

تبلیغات ویدئویی

تقریبا می توان گفت بیش از ۷۰ درصد سایت ها بخش ویدئو را در کنار بخش های دیگر در سایت خود دارند.

تعداد سایت هایی هم که یا یک سرویس اشتراک ویدئو هستند یا به نحوی در زمینه پخش زنده و ... فعالیت دارند و کاملا فضای ویدیوئی دارند رو به افزایش هست؛ از این رو مدیا اد لازم دید تا از این فضا هم به نحو احسن استفاده کند تا هم کمپین ها و مشتریان برای ارائه محتوای خود این کاربر ها را از دست ندهند و همینطور ناشرین از این فضای سایتشان هم بتوانند درآمد کسب کنند.

در حال حاضر مدیااد تبلیغات ویدیوئی را در دو دسته pause menu و pre-roll  ارائه می دهد که به آن می پردازم. تبلیغات زیر نویس، Post-roll و Mid-roll نیز از دیگر نوع های تبلیغات ویدئویی هستند.

تبلیغات pause menu   

نحوه نمایش این ادفرمت به این ترتیب هست که وقتی کاربر حین مشاهده ویدئو آن را متوقف کند ، چهار ریکامد در دسکتاپ و دو ریکامد در موبایل به کاربر نشان داده می شود. وقتی که کاربر ویدئو را مجدد پلی کند ریکامدها حذف می شوند و تا زمانی که دوباره آن را متوقف کند.

تصویر زیر یکی از ویجت های pause menu ما در سایت یکی از ناشرین مدیا اد است:

تبلیغات ویدئویی پیش نمایش یا pre-roll

تبلیغات ویدئویی pre-roll یا پیش نمایشی همانطور که از نام آن مشخص است قبل از نمایش ویدئو در سایت به شکل یک بنر به مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه یا یک ویدئو به مدت ۱۰ الی ۳۰ ثانیه به مخاطب نشان داده می شود.

تقریبا اکثر تبلیغات آنلاین در بستر وب به این ۴ دسته کلی تقسیم می شوند. مدیااد از زمان شروع فعالیت تا به امروز، در تلاش بود تا انواع ادفرمت های استاندارد تبلیغات آنلاین را پوشش داده و از تمام ظرفیت هایی که در وبسایت ناشران وجود دارند استفاده کنند تا ناشران پلتفرم میدااد هم بتوانند به  کسب درآمد از تبلیغات وبسایت برسند.اگر وب سایت دارید یا قصد شروع تبلیغات اینترنتی را دارید به وبسایت مدیااد مراجعه کنید.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل