ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

هزینه ارسال پیامک انبوه چقدر است؟ معرفی کمترین تعرفه

ارسال پیامک انبوه به عنوان یکی از روش‌های مرسوم و متداول برای برقراری ارتباط با مخاطبان محسوب می‌شود؛ این روش به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا با مشتریان خود به صورت مستقیم و سریع ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ارسال پیامک انبوه به عنوان یکی از روش‌های مرسوم و متداول برای برقراری ارتباط با مخاطبان محسوب می‌شود؛ این روش به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا با مشتریان خود به صورت مستقیم و سریع ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، امکان اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ارسال اطلاعات مهم نیز با ارسال اس ام اس انبوه و تبلیغاتی فراهم می‌شود.

البته که در این روش بازاریابی هم مثل هر نوع دیگری، هزینه ارسال اس ام اس انبوه یکی از چالش‌های مهم برای صاحبین کسب و کار محسوب می‌شود؛ البته که در این روش، تبلیغات و بازاریابی بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش‌های دیگر است. در ادامه اطلاعاتی در زمینه هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی به شما خواهیم داد تا در تصمیم‌گیری کمک کننده باشد.

بسته‌های ارسال پیامک انبوه

برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی به تعداد انبوه، شما نیاز به تهیه پنل پیامکی دارید که ارسال‌هایتان از آن طریق مدیریت شود؛ تهیه پنل هم درست به مانند خرید سیم کارت است؛ از این جهت که شما هزینه اولیه‌ای بابت خرید سیم کارت می‌پردازید و سپس برای استفاده از سیم کارت باید آن را به مقدار دلخواه شارژ کنید.

در تهیه و خرید پنل هم روند، دقیقا به همین صورت است؛ شما پنل را می‌خرید و با توجه به نیازتان آن را شارژ می‌کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. پنل‌ها ممکن است بر اساس مدت زمان استفاده فعال باشند یا بر اساس مقدار امکاناتی که به شما ارائه می‌دهند تقسیم‌بندی شوند. بگذارید برای جا افتادن ماجرا، برایتان مثالی بزنیم: سامانه پیامک آموت، دارای چهار بسته یک ماهه، سه ماهه، یک ساله و دائمی می‌باشد؛ تمام امکانات سامانه پیامک آموت در تمامی این بسته‌ها فعال است و شما قادر به استفاده از آن هستید، تفاوت این بسته‌ها مشخصا در مدت زمان فعال بودن آن است.

تعرفه ارسال پیامک انبوه

تعرفه ارسال پیامک انبوه به دو عامل بستگی دارد:

 • خطی که می‌خواهید پیامک‌تان را از طریق آن ارسال کنید
 • اپراتوری که پیامک را دریافت می‌کند

بگذارید کمی بیش‌تر و مفصل‌تر موضوع را برایتان واشکافی کنیم: پیامک انبوه‌ شما می‌تواند از طریق خط تبلیغاتی، عمومی و یا خدماتی ارسال شود. ارسال پیامک با خط خدماتی فقط مختص پیام‌های خدماتی است که مخاطب منتظر دریافت آن است.

ارسال پیامک با خط عمومی فقط مختص پیام‌های تبلیغاتی است که امکان ارسال به بلک لیست را هم ندارد؛ بلک لیست آن دسته از مخاطبانی هستند که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند. با استفاده از خط عمومی شما به این گروه از افراد دسترسی نخواهید داشت و با توجه به اینکه این گروه، تعداد کمی هم نیستند، احتمالا بخش مهمی از مخاطبان شما را تشکیل می‌دهند که ممکن است دسترسی به آن‌ها برایتان اهمیت داشته باشد.

و اما دسته سوم خطوط، خطوط تبلیغاتی هستند؛ از طریق این خطوط شما امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به مخاطبان لیست سیاه را هم دارید و طبیعتا ارسال پیامک از طریق این خط، نسبت به دو نوع خط قبلی که گفتیم، هزینه بیش‌تری هم دارد.

اپراتوری هم که پیام تبلیغاتی به آن ارسال می‌شود، در تعیین هزینه نهایی، تاثیرگذار است. برای مثال هزینه ارسال پیامک به خطوط ایرانسل با خطوط همراه اول کمی متفاوت است. هزینه ارسال پیامک همراه اول برای شماره‌های آزاد 96 تومان و برای شماره‌های لیست سیاه 250 تومان است. هزینه پیامک‌های ایرانسل به این شیوه است که به هزینه‌های پیامک همراه اول، ضریب 1/1 اضافه می‌شود.

سایت ارسال پیامک انبوه آموت

حالا که صحبت از خطوط ارسال پیامک است، باید بگوییم هر سه خط تبلیغاتی، عمومی و خدماتی به صورت پیش فرض روی پنل شما در سامانه پیامک آموت وجود دارد. اگر تمایل شما به خرید خط اختصاصی باشد، کارشناسان فروش پیامک آموت شما را راهنمایی خواهند کرد و در صورتی که تمایلی به خرید خط در ابتدای ماجرا نداشته باشید، می‌توانید از خطوط پیش فرض سامانه پیامکی آموت استفاده کنید.

احتمالا در جریان هستید که خدماتی کردن خطوط، کار چندان راحتی نیست و نیاز به ارائه مدارک دارد؛ در این صورت هم استفاده از خطوط پیش فرض خدماتی پیامک آموت به نوعی مزیت محسوب می‌شود.

روش‌های ارسال اس ام اس انبوه

روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک انبوه وجود دارد که شما باید متناسب با کسب و کارتان روشی را انتخاب کنید که بازدهی بیش‌تری برایتان داشته باشد. در ادامه تعدادی از روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی را معرفی خواهیم کرد:

 • ارسال پیامک منطقه‌ای
 • ارسال آنی به خطوط همراه اول LBS
 • ارسال پیامک به خطوط ایرانسل در محدوده BTS
 • ارسال پیامک به اکسل مخاطبین شما
 • ارسال اس ام اس انبوه بر اساس مشاغل و اصناف
 • ارسال به تفکیک استان و شهر

هر یک از این روش‌ها به نوعی می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند و انتخاب هر یک، به صورت کامل بستگی به کسب و کار شما دارد. مثلا برای کسب و کارهای محلی، ارسال به بانک شماره خودشان یا استفاده از پیامک منطقه‌ای، روش‌های مناسبی است.

یا مثلا درباره کسب و کارهایی که در شهرهای پر مسافر هستند، مثل رستورانی در شیراز، استفاده از روش ارسال زنده LBS روش خوبی خواهد بود.

مزایای ارسال پیامک انبوه برای کسب و کارها

 • قیمت مناسب نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات
 • سهولت استفاده و مدیریت پنل پیامکی
 • سرعت بالای ارسال
 • نرخ تبدیل بالا
 • تعامل با مخاطب از طریق نظرسنجی
 • دریافت بدون نیاز به اینترنت
 • مدیریت زمان بدون نیاز به استفاده از نیروی انسانی
 • برندسازی برای کسب و کار
 • وفادارسازی مشتریان

ارسال اس ام اس انبوه مناسب چه کسب و کارهایی است؟

تمام کسب و کارها با توجه به نیازشان می‌توانند از پیامک تبلیغاتی استفاده کنند؛ فقط نوع استفاده هر کسب و کاری ممکن است تفاوت داشته باشد. برای مثال کسب و کاری ممکن است از پیامک انبوه برای وفادارسازی مشتریان خود و ایجاد حس مثبت در آن‌ها استفاده کند و کسب و کاری ممکن است برای اطلاع‌رسانی جشنواره‌های خود از این سیستم و امکان استفاده کند.

اگر روش درست ارسال اس ام اس را با توجه به کسب و کارتان تشخیص دهید و بر همین اساس زمان و متن مناسب را هم انتخاب کنید، احتمال نتیجه مطلوب گرفتن از بازاریابی پیامکی بسیار بالاست. البته که نکته مهم دیگری هم در ارسال پیامک تبلیغاتی وجود دارد و آن هم استمرار است. ارسال اس ام اس انبوه برای فقط یک بار و ترک آن در ادامه، ممکن است نتیجه مطلوبی برایتان نداشته باشد. اما اگر طبق یک قاعده مشخص با مشتریان خود از طریق اس ام اس انبوه در ارتباط باشید، نتیجه مناسب‌تری خواهید گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی