ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ELON
تکنولوژی

مدیر پیام‌رسان سیگنال: ایلان ماسک نمی‌تواند ایکس را به اپلیکیشنی شبیه به وی‌چت تبدیل کند

یکی از مدیران پیام‌رسان سیگنال شک دارد که ایکس بتواند در بازار ایالات‌متحده به سوپراپلیکیشنی شبیه به وی‌چت تبدیل شود.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

ایلان ماسک، مالک شبکه اجتماعی X (توییتر سابق)‌، در تلاش است تا این برنامه بتواند به برنامه‌ای تمام‌وکمال تبدیل شود. حالا یکی از مدیران پیام‌رسان سیگنال گفته است شک دارد که ایکس بتواند در ایالات‌متحده به برنامه‌ای مانند وی‌چت تبدیل شود.

ایلان ماسک بعد از تصاحب شبکه اجتماعی ایکس برنامه‌هایی را برای توسعه آن در پیش گرفت و حتی نام این شبکه اجتماعی را از توییتر به X تغییر داد. اما به‌نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی از نظر بعضی‌ها نمی‌تواند با برنامه‌های مطرح و کاربرپسند هم‌آوری و رقابت کند.

برخی چهره‌های بزرگ حوزه فناوری نقدهایی را به ایکس وارد می‌کنند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. برای مثال، مدیر پیام‌رسان سیگنال می‌گوید ایکس نمی‌تواند در آمریکا به چیزی شبیه به وی‌چت تبدیل شود. او به آینده شبکه اجتماعی ایکس چندان خوش‌بین نیست.

چه آینده‌ای در انتظار شبکه اجتماعی ایکس است؟

مدیر پیام‌رسان سیگنال می‌گوید احتمال اینکه ایلان ماسک بتواند شبکه اجتماعی ایکس را به اپلیکیشنی فوق‌العاده تبدیل کند، بسیار اندک است.

«مردیث ویتاکر»، مدیر سابق گوگل و یکی از بنیان‌گذاران گروه تحقیقاتی AI Now که معاون اول مدیرعامل سیگنال است، تردید دارد که ایکس بتواند به وی‌چت بعدی که محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان در چین است، تبدیل شود.

سیگنال برنامه‌ای کاملاً رمزگذاری‌شده برای تماس‌ها و پیام‌هاست و به‌صورت گسترده در صنعت فناوری ازجمله توسط ماسک استفاده می‌شود. اما میلیاردر تسلا که سال گذشته میلادی توییتر را خریداری کرد، می‌خواهد این برنامه را به اپلیکیشنی برای همه‌چیز تبدیل کند و حتی نام آن را به پلتفرم X تغییر داد؛ اما ویتاکر فکر می‌کند زمان ساخت پلتفرمی شبیه به وی‌چت گذشته است.

او در مصاحبه‌ای با مجله سوئیسی Schweizer Monat گفت: «فکر نمی‌کنم امید زیادی به این برنامه وجود داشته باشد و [ایکس] بتواند بر بازار ایالات‌متحده غلبه کند.»

باید دید ایلان ماسک سکان شبکه اجتماعی ایکس را به چه سمت‌وسویی هدایت می‌کند و در این بین آیا می‌تواند به اهدافی که برای آن تعیین کرده است نزدیک شود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sound
    sound | ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

    حداقل یک دلیل می‌آورد!

مطالب پیشنهادی