نگاهی به طرح برنده جایزه در مسابقه راهکارهای جمعیتی نیویورک

نگاهی به طرح برنده جایزه در مسابقه راهکارهای جمعیتی نیویورک

تا سال ۲۰۴۰ به جمعیت نیویورک بیشتر از یک میلیون نفرافزوده خواهند شد و انتظار بحران هایی در بخش مسکن و حمل و نقل می رود. به همین دلیل مجله مترو پولیس از شرکت کنندگان مسابقه لیوینگ سیتیز خواست تا راه حلی برای معضل بحران مسکن جمعیت رو به رشد در نیویورک پیدا کنند.

این مسابقه به دنبال طرح هایی برای پنج محله بزرگ نیویورک بود تا با احداث آسمان خراش هایی ۳۰ تا۴۰ طبقه و برخوردار از "سیستم نوآورانه سازه های فولادی" از بحران جمعیت پیشگیری شود. همچنین از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا در طرح های خود عوامل مختلفی همچون پایایی sustainability (عدم ستیز با طبیعت)، کاربری های چندگانه، سازگاری با شیوه های زندگی و نسل های متفاوت را لحاظ کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر با این طرح خلاقانه که  معمار ایرانی خانم نینا محجوب از خالقان آن است، بیشتر آشنا شویم.

Urban-Alloy-NYC-Digiato (12)
محل احداث آسمان خراش در مرکز شهرنیویورک

طرح بالا توسط خانم نینا محجوب معمار ایرانی، متیو بولس، و چاد کلوگ در استودیو  AMLGM خلق شد و یکی از دو طرح برنده نام گرفت. Urban Alloy یک جاده و ترمینال غول پیکراست که با فولاد های پیچ در پیچ، خطوط قطار و بزرگراه هایی که در اطرافش قرار دارد را در خود می بلعد تا خود را در مقام نقطه تقاطع مرکزی برای مردم نیویورک اثبات کند.

Urban-Alloy-NYC-Digiato (1)
نمایی از داخل برج با مراکز تفریحی و ترمینال

این برج علاوه بریک ترمینال حمل و نقل، شامل واحد های مسکونی و فضاهای تفریحی است که به راحتی توسط خطوط حمل و نقل قابل دسترسی هستند.

تیم اوربان اَلوی در توضیح کارشان اینگونه می گویند: "برخلاف سازه های بتنی که ارتفاع سقف ها از یکدیگر، به دلیل نیاز به استفاده مجدد از قالب از نظم خاصی پیروی می کنند، تک تک عضو های سازه های فولادی می توانند به صورت منحصر به فرد توسط یک سیستم خودکار برش داده شوند تا به کارآمدترین شکل ممکن ساخته شوند."

به برنده های این مسابقه هرکدام ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا تعلق گرفت.

Urban-Alloy-NYC-Digiato (8)
انواع کاربری در قسمت های مختلف برج
Urban-Alloy-NYC-Digiato (13)1
برای دیدن تصاویر در اندازه کامل روی آنها کلیک کنید
Urban-Alloy-NYC-Digiato (14)1
برای دیدن تصاویر در اندازه کامل روی آنها کلیک کنید
Urban-Alloy-NYC-Digiato (11)
تصاویری برای درک حجم سازه

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato