تلاش یاهو برای خرید یکی از بزرگترین تامین کنندگان محتوای یوتوب به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار

مدتی پیش شایعه ای شنیده شد مبنی بر اینکه یاهو قصد دارد تا سرویس میزبانی ویدیو مخصوص خود را ایجاد نماید و به رقابت با یوتوب بپردازد.

اکنون اقداماتی از سمت یاهو مشاهده شده که این شایعه را بیش از هر زمان دیگر تقویت می کند. به نظر می رسد که مریسا میر قصد دارد تا با خریدن بزرگترین مجموعه های تولید ویدیو یوتوب، آن ها را از ابتدای کار به سرویس ویدویی یاهو بیاورد.

مجموعه Fullscreen یکی از این تولید کنندگان است که به گزارش رویترز با پیشنهاد ۲۵۰ میلیون دلاری یاهو مواجه شده. Fullscreen به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محتوا، ماهانه بیش از ۳ میلیارد بازدید را برای یوتوب به همراه می آورد.

Fullscreen که یک شرکت مستقل است، در واقع خودش ویدیویی را تولید نمی کند. این مجموعه تشکیل شده از تولید کنندگان بسیاری است که همگی آن ها توسط Fullscreen پشتیبانی می شوند. در اختیار دادن تکنولوژی های روز، ارائه کمک های مالی و ... از جمله خدماتی است که Fullscreen به تولید کنندگان ارائه می دهد.

جالب اینکه یکی از سهامداران مجموعه Fullscreen، گرون The Chernin است. این گروه در سرویس هایی همچون پاندورا، فلیپ برد و تامبلر سهام دارد و پیش از این نیز در روند فروش تامبلر، با یاهو همکاری داشته است.

اما آنطور که شنیده می شود، Fullscreen چندان تمایلی نیز به فروش ندارد. این مجموعه به تازگی اعلام کرده قصد دارد تا ۱۰ میلیون دلار را برای سری جدیدی از برنامه ها در یوتوب هزینه نماید. جدا از این مسأله باید قبول کرد که جدا شدن از گوگل و پیوستن به سرویسی که هنوز راه نیفتاده، ریسک بزرگی به حساب می آید.

جدا از اینکه این ماجرا چطور پیش رود، یاهو به وضوح در حال آماده شدن برای معرفی سرویس ویدیویی جدیدش است. پیش بینی می شود که از این سرویس در تابستان امسال پرده برداری به عمل آید و یاهو احتمالا تا آن زمان تلاش می کند تولید کنندگان کوچکتری را به مجموعه خود اضافه کند.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟