مایکروسافت اعلام کرد: سهم بازار ویندوز از دنیای گجت ها تنها ۱۴ درصد است

مایکروسافت اعلام کرد: سهم بازار ویندوز از دنیای گجت ها تنها ۱۴ درصد است

هنگامی که بحث کامپیوتر ها به میان می آید، مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز، حاکم مطلق به شمار می رود. در طول تمام سالیان اخیر ویندوز بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار PC ها را در اختیار داشته و گزینه اول بسیاری از کاربران برای کامیپوترشان به شمار می رفته.

اما این سهم بازار اکنون دیگر آن مقهور کنندگی سابق را ندارد. با کاهش پیدا کردن تمایل کاربران به PC ، مایکروسافت با ویندوز تنها ۱۴ درصد از سهم بازار دنیای گجت ها را به خود اختصاص داده و این موضوعی است که می تواند بنیان های این غول قدیمی دنیای تکنولوژی را به لرزه در آورد.

مدیر اجرایی مایکروسافت، کوین ترنر، در Worldwide Partner Conference این آمار را اعلام کرد و متعاقب آن بیان داشت که شرکت متبوعش نیاز دارد تا الگوی تجاری خود را مورد باز بینی قرار دهد.

کوین ترنر

کوین ترنر

واقعیت این است که دنیا تغییر کرده و حرکتی رو به جلو داشته است. ما اکنون باید سهم بازار خود را در بین کلیه گجت های موجود اندازه گیری کنیم. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری فرصت های طلایی در برابر ما قرار دارد، فرصت هایی که با استفاده از آن ها می توانیم تجارت خود را گسترش دهیم. ما برای استفاده از این فرصت ها نیاز داریم تا نگاهمان به کسب و کار موجود را تغییر دهیم و متفاوت فکر کنیم.

اگر به خاطر داشته باشید در هفته گذشته مدیر عامل مایکروسافت نیز در نامه ای که برای کارمندانش ارسال کرد، از تغییراتی اساسی در این شرکت خبر داد و اعلام کرد که مایکروسافت نگرش جدیدی را برای آینده مد نظر دارد.

مدیران مایکروسافت با اعتماد به نفسی بالا مطمئن هستند که به لطف نگرش جدید، می توانند به بازار های متفاوت ورود کنند و آینده را به نفع شرکتشان تغییر دهند. آیا شما هم آینده ای روشن را برای مایکروسافت تصور می کنید؟

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato