باز آلدرین: تا قبل از سال ۲۰۴۰ بر روی مریخ قدم خواهیم گذاشت

باز آلدرین: تا قبل از سال ۲۰۴۰ بر روی مریخ قدم خواهیم گذاشت

باز آلدرین: تا قبل از سال ۲۰۴۰ بر روی مریخ قدم خواهیم گذاشت

باز آلدرین (Buzz Aldrin) یکی از سه فضانورد حاضر در عملیات فضایی موفقیت آمیز آپولو ۱۱ بوده است، عملیاتی که منجر به دستاوردی بزرگ برای انسان یعنی گام نهادن بر روی کره ی ماه گردید. روز جمعه آلدرین با حاضر شدن در مقر اصلی شرکت فیس بوک پاسخگوی یک سئوال و جواب عمومی بود.

آلدرین در این جلسه تقریباً به هر نوع سئوالی که از جانب کاربران فیس بوک پرسیده شد، از سئوالات فنی در مورد برنامه های فضایی گذشته و اخیر ناسا در زمینه ی فرستادن انسان به مریخ گرفته تا نوع ساندویچ مورد علاقه اش را پاسخ داد.

آلدرین بعد از بازدیدش از فیس بوک در اتاق ضد جاذبه ی اینستاگرام، جایی که میهمانان می توانند در آن سلفی های جالبی را بگیرند نیز توقفی داشت و از خودش یک سلفی گرفت.

2

در ادامه می توانید چند سئوال مهم تر پرسیده شده از آلدرین و پاسخ هایی که وی به آنها داده است را مطالعه کنید.

سئوال: سلام دکتر آلدرین، آیا فکر نمی کردید ما تا به امروز توانسته باشیم مریخ را نیز فتح کنیم؟

آلدرین: این سئوال بسته به زمان پرسش دارد. در سال ۲۰۰۹ نظری که من به کمیسیون آگوستین چشم انداز فضایی ایالات متحده ارائه کردم بر این مبنا بود که فضانوردان مان تا سال ۲۰۳۱ قادر به فرود بر روی مریخ خواهند شد، اما اعتقاد دارم رخ دادن این اتفاق ممکن است تا قبل از سال ۲۰۴۰ نیز طول بکشد.

سئوال: بهتر است در ابتدای فراهم شدن قابلیت سفر به مریخ اول افراد جوان به آنجا فرستاده شوند یا افراد مسن؟

آلدرین: ترکیبی از هر دو گروه سنی منطقی تر و بهتر است.

سئوال: چه کاری می توانیم انجام دهیم تا برنامه ی فضایی را به سال های خوش دهه ی ۶۰ بازگردانیم؟ دورانی که بر روی اکتشاف و پژوهش بیشتر پافشاری می شد.

آلدرینمن فکر می کنم نسبت به گذشته ای مانند دهه ی ۶۰ بسیار باهوش تر و داناتر شده ایم و بهبودهای زیر ساختی که در ۱۹۸۵ من نیز در آنها نقش داشتم منجر به ادامه ی چرخش بر روی مدارهای نه تنها زمین ماه بلکه مهم تر از آن بین زمین و مریخ شده است.

سئوال: ساندویچ مورد علاقه ی شما چیست؟

آردلین: ساندویچ  Quesadilla

سئوال: نظرات شما در مورد برنامه ی فضایی اسپیس-اکس (Space X) چیست؟

آلدرینابداع، نوآوری و جوانی، طرز فکرهای نو که بیش از هر زمان برای حل چالش های کهنه نیاز است.

3

سئوال: آقای آلدرین می دانم پرسشم ربطی به برنامه ی فضایی ندارد ولی می توانید کمی برای ما در مورد آموزش هایی که در پایگاه نظامی هوایی تگزاس دیدید بگویید؟

آلدرینهواپیمای آموزشی موستانگ T-28 ابزار فوق العاده ی بود هر چند وقتی بدون جی سوت (G-Suite) یا همان لباس های ضد شتاب در آن اقدام به یک مانور پیچیده و سنگین کردم از هوش رفتم و وقتی به خودم آمدم هواپیما داشت سقوط می کرد و دو کنترلر آن در درون دستان من بود به صورت غیر ارادی و ناخودآگاه آنها را به عقب کشیدم و همه چیز به خیر گذشت.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل