جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

پنج قدم برای ساختن تیمی قوی جهت راه اندازی یک استارت آپ موفق

آغاز به کار، پیشرفت و موفقیت هر استارت آپ به وجود یک تیم قوی و متشکل از افراد زبده و آگاه از موضوع بستگی دارد. این مساله از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در پیروزی و شکست پروژه تاثیر بسیاری دارد.

مهم نیست ایده ای که شما دارید چقدر کوچک یا بزرگ است؛ اگر بخواهید ایده تان را به بهترین شکل اجرا کنید، نیاز به افراد مناسب برای پیشبرد بخش های مختلف پروژه دارید. کار روی یک ایده زوایای بسیاری دارد و افراد موثر در قسمت های مختلف می توانند سرعت پیشرفت پروژه را افزایش دهند.

اگر می خواهید افراد مناسب را برای تیم تان انتخاب کنید و از نحوه انتخاب صحیح برای ساختن یک تیم قوی ناآگاهید، ادامه این مطلب برای شماست.

۱- موقعیت های مورد نیاز را شناسایی کنید.
مهمترین اشخاص یک تیم در یک استارت آپ، موسسان آن هستند. پیش از استخدام هر کسی، شما و سایر موسسین پروژه باید در خصوص نحوه تصمیم گیری برای اجرای پروژه تصمیم گیری کنید. برای مثال اگر شما یک فرد تکنیکال و دوستتان فردی ست که بیشتر به جنبه های تجاری تمایل دارد، این بهترین حالت برای ایجاد یک ساختار و شالوده محکم در تیم شماست.

اگر تا اینجای کار به خوبی پیش رفته اید، باید سایر موقعیت های مورد نیاز تیم را برای اجرای کار شناسایی کنید. برای مثال موقعیت هایی برای مدیریت بهینه سازی موتورهای جستجو، فروش و تبلیغات، برنامه نویسی و حسابداری در کنار تیم تحریریه، برای یک سایت مدیریت محتوا ضروری اند. البته برای هر بخش هم رهبری در نظر بگیرید که بتواند مدیریت بخش خود را انجام دهد. برای مدیریت بخش ها افراد بااستعدادتر و فعال تر را انتخاب کنید. البته در حین در نظر گرفتن موقعیت های مورد نظر و انتخاب افراد باید دقت کنید که چه میزان سرمایه و هزینه می توانید برای پرداخت حقوق افراد کنار بگذارید.

۲- استخدام به عنوان مشاور، قراردادی، پیمانکار یا تمام وقت؟

2
پس از آغاز کار، ممکن است شما نیازی به استخدام تمام وقت کارکنان مورد نظر نداشته باشید. برای مثال شما می توانید با حضور در یک همایش در حوزه خود، تعداد زیادی از افراد فعال در آن حوزه را یافته و از آنها به عنوان مشاور بهره ببرید. متخصصان، مشاوران، مربیان و افراد فنی که در آن حوزه مشغولند از جمله این افرادند. برای سایر موقعیت های مورد نیاز پروژه خود نیز به همین ترتیب عمل کنید. همچنین می توانید برای مدیریت بخش طراحی، با یک شرکت یا موسسه شریک شوید یا با پیمانکاران این حوزه قرارداد ببندید.

همچنین شما می توانید افرادی را به صورت پاره وقت استخدام کنید که برای کاری که شما می خواهید برایتان انجام دهند ایده آل هستند و در عین حال هزینه ها را برای شما کمتر می کنند.

پیشنهاد می شود برخی کارها را به پیمانکاران یا فری لنسرها بسپارید تا زمانیکه بتوانید برای برخی موقعیت های اصلی در پروژه افرادی را به صورت تمام وقت استخدام کنید.

۳- برای موقعیت های کاری کاندید انتخاب کنید.
برای اینکه بتوانید برای هر یک از موقعیت های مورد نیاز از بین افراد مورد نظر یک کاندید پیدا کنید، این چهار فاکتور را مد نظر داشته باشید:
• تجربه کار در محیط های متفاوت و بهتر از سایرین
• ضمانت یا توصیه شدن از جانب دوستان یا همکاران قابل اعتماد
• کار با حقوق پایین در ابتدای پروژه برای کمک به پیشرفت استارت آپ
• علاقمند به محصول یا خدمات نهایی

اگر این چهار فاکتور را در کسی یافتید، مطمئنا ورود او به تیم قدرت مجموعه را بسیار افزایش خواهد داد.

۴- پروسه استخدام چگونه است؟

3
با فرض اینکه موارد بالا را به خوبی انجام داده و کاندیدهای مورد نظر را برای هر یک از موقعیت ها انتخاب کرده اید، اکنون به مرحله استخدام رسیده اید. استخدام افراد با مصاحبه شغلی آغاز می شود. در این مطلب که در وال استریت ژورنال منتشر شده، سوالات یا فاکتورهای مهم در مصاحبه شغلی اشاره شده است.

در حین مصاحبه باید سعی کنید پیش زمینه ای از افراد بگیرید که بتوانید پتانسیل های آنان را بیشتر درک کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رود، استخدام افراد بلامانع است. سپس سعی کنید با کارهای کوچک او را محک بزنید و به تدریج وظایف بزرگتر به او محول کنید. در طول این آزمایشات نیز وضعیت برقراری ارتباطش با سایر اعضای تیم را زیر نظر داشته باشید و شرایط مقابله با فشارها و سایر موارد را برای نهایی کردن شغل مربوطه لحاظ کنید.

۵- چه مواردی را باید پس از استخدام مد نظر قرار داد؟
با این تصور که افراد مد نظر شما با موفقیت آزمایشات را پشت سر گذاشته اند، دیگر عضوی از تیم به حساب می آیند. اما این به معنی اتمام ماجرا نیست. آنها باید در یک پروسه جداگانه به استخدام رسمی در آینده که در آینده اعمال می شود. به این معنی که باید استراتژی هایی برای آموزش، ترفیع و توسعه شغلی برای آنها در نظر داشته باشید. این موارد انگیزه افراد تیم شما را بهبود می بخشند.

مطالب مرتبط

11 مورد از بزرگ ترین اشتباهات «استارتاپ اولی» ها

راه اندازی یک استارتاپ به خودی خود کار دشواری است. حال اگر در این حوزه تازه کار هم باشید موضوع از این هم دشوار تر است و همه چیز می تواند به راحتی از هم بپاشد. پس چطور باید مطمئن شد که به عنوان یک تازه کار، اشتباه پر هزینه ای مرتکب نمی شویم؟ یک... ادامه مطلب

9 دلیل تنفر کارکنان از مدیرانشان

شاید تا به امروز تصور می کردید که رئیس خوش اخلاقی هستید و همه کارمندان نیز شما را دوست دارند، اما اگر چند قدم به عقب برگردید و رابطه خود را با کارمندان و زیردستان تان را باز هم چنین تصوری خواهید داشت؟ براساس پژوهشی که توسط شرکت Harris Interactive روی 1000 کارگر آمریکایی انجام شد، 91 درصد از آنها،... ادامه مطلب

کریس سانچز 23 ساله درآمدی 500 هزار دلاری از توئیتر دارد

در سال 2009 میلادی که کریس سانچز به توئیتر پیوست به هیچ وجه انتظار نداشت که به واسطه آن، پولی عایدش شود. خودش هم می گوید که صرفا برای دنبال کردن خواننده های مشهور، در این سایت عضو شد تا بتواند از جدیدترین اخبار آنها مطلع گردد. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید. کمی بعد از... ادامه مطلب

۷ عادتی که باعث می شوند بیشتر جدی گرفته شوید

جلب اعتماد و احترام دیگران آنقدرها هم کار دشواری نیست. وقتی برای اولین بار وارد بازار کار می شوید، اغلب افراد (به غیر از کسانی که عادت دارند بلافاصله در مورد دیگران قضاوت کنند) نگاهی خنثی به شما خواهند داشت. شما با عادات رفتاری که به مرور از خود به نمایش می گذارید، شناخت دیگران... ادامه مطلب

۸ عادت روزانه آفرینندگان استارتاپ های موفق

اجتناب از فرسودگی می تواند دشوار باشد. فارغ از سازمان یافتگی و بهره مندی از انگیزه ی کافی، سازنده ماندن و عملکردی صد درصدی داشتن در حین دست و پنجه نرم کردن با پروژه ها و اولویت های گوناگون می تواند به چالش بزرگی بدل شود. برنامه ی هفتگی خیلی از ما پر است و مشخص... ادامه مطلب

11 نکته برای آنکه شخصیتی قابل تقدیر داشته باشید

بسیاری از وبسایت ها و موسسات کارآفرینی، همواره به دنبال یافتن راهی برای بهبود راندمان کاری شرکت ها و کمک به آنها در کشف استعدادهای کارمندان و ایده هایشان هستند. یکی از افرادی که در این حوزه فعالیت می کند دکتر تروایس بردبری است که از جمله سخنران و نویسنده صاحب سبک آمریکایی به شمار می... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x