مایکروسافت محیط کاربری دسکتاپ را از ویندوز RT حذف می‌ کند

مایکروسافت محیط کاربری دسکتاپ را از ویندوز RT حذف می‌ کند

به نقل از منابع آگاه، مایکروسافت قصد دارد از این پس ویندوز RT را بدون محیط کاربری دسکتاپ عرضه کند و این بدان معناست که کاربران فقط محیط مترو را بر روی دستگاه های خود خواهند داشت. تا کنون تمامی تولیداتی که بر پایه پردازنده های ARM بوده اند از هر دو محیط دسکتاپ و مترو پشتیبانی می کردند، درست همانند آن چیزی که در ویندوز ۸.۱ کامپیوترهای شخصی مشاهده نموده بودیم.

در صورت عملی شدن چنین تصمیمی توسط مایکروسافت، کاربری ویندوز RT تغییر خواهد نمود و از این پس صرفا شاهد حضور محدودتر آن  بر روی ابزارهای دارای صفحه نمایش لمسی خواهیم بود. هر چند این گمانه زنی وجود دارد که این تغییرات صرفا روی مدل های محدودی از ابزارهایی که در آینده به بازار عرضه خواهند شد اعمال شوند.

ویندوز RT دارای تفاوت هایی با ویندوزهای رایج فعلی است، در این نگارش از ویندوز شما نمی توانید تمامی نرم افزارهای ارائه شده برای این سیستم عامل را مورد استفاده قرار دهید و صرفا اپلیکیشن های خاصی همانند File Explorer، اینترنت اکسپلورر و آفیس RT را در اختیار دارید. همچنین همانند سایر نگارش های رایج ویندوز قادر به نصب برنامه ها از طریق فایل های exe نیستید و تنها از طریق فروشگاه مایکروسافت می توانید اقدام به نصب اپلیکیشن ها نمایید.

از دلایل عرضه ی ویندوز RT به صورت مجهز شده به هر دو محیط دسکتاپ و مترو جلب نظر کلیه کاربران توسط مایکروسافت بود اما علی رغم آنچه که این کمپانی پیش بینی کرده بود، کاربران کامپیوترهای شخصی تنها محیط دسکتاپ این نگارش را به کار می گرفتند و کاربران ابزارهای لمسی بیشتر وقت خود را در محیط مترو میگذراندند. از همین رو تصمیم حذف محیط دسکتاپ از ویندوز RT توسط مایکروسافت چندان دور از انتظار به نظر نمی رسد.

همچنین منبع این خبر اشاره داشته است که توسعه نگارشی دیگر از ویندوز با عنوان ویندوز ۳۶۵ در کنار ویندوز ۹ به صورت موازی توسط مایکروسافت دنبال می شود. علاوه بر این شایعاتی منتشر شده است که مایکروسافت در حال آزمایش های داخلی بر روی رابط کاربری متروی ۲.۰ است ولی جزییات بیشتری در مورد این رابط کاربری منتشر نشده است.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato