نتایج یک تحقیق گسترده می گوید Google Now از سیری و کورتانا باهوش تر است

شما می توانید با یکی از دستیار های دیجیتالی موجود بیشتر مانوس شوید، ولی واقعیت این است که همگی آنها با یک شیوه ی یکسان به نیازهایتان پاسخ می دهند. دستیاران دیجیتالی به جستجو برای شما می پردازند، پیغام های یادآور را بر روی تقویم گجت هایتان به ثبت می رسانند و برای پیش بردن امور لازم است از فرمان های مناسب در حین گفتار با آنها استفاده گردد.

اما حالا یک تحقیق جدید خبر از برتری یکی از این دستیاران نسبت به سایرین می دهد. گروهی از محققین در Stone Temple تصمیم گرفته اند سیری از اپل، Google Now از گوگل و کورتانا از مایکروسافت را طی  مطرح کردن ۳۰۰۰ پرسش یکسان به چالش کشیده و نتایجی که ارائه می دهند را با هم به قیاس بگذارند.

بر مبنای تحقیق یاد شده Google Now توانسته است با تکیه بر حجم داده های عظیم طبقه بندی شده توسط کمپانی تولید کننده اش به ۸۸٪ پرسش های مطرح شده پاسخ مناسب و کاملی ارائه دهد و در جایگاهی بالاتر از رقبایش قرار گیرد.

مقام دوم با پاسخگویی مناسب به ۵۳٪ سئوالات به سیری رسیده است و کورتانا تنها توانسته به ۴۰٪ از آنچه از او پرسیده شده پاسخ مناسب دهد. در کمال تعجب استفاده ی جداگانه از بینگ به مراتب موجب دسترسی به اطلاعاتی بهتری نسبت به آنچه کورتانا در حین جستجو ارائه می کرده گشته است و این بدین معناست که مایکروسافت برای رسیدن به رقبای مشابه دستیار دیجیتالیش هنوز راه پر و پیچ و خمی را در پیش رو دارد.

سرور ابری

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟