مالیات عمومی اینترنت در مجارستان پس از اعتراضات عمومی برداشته شد

مالیات عمومی اینترنت در مجارستان پس از اعتراضات عمومی برداشته شد

هفته گذشته خبری مبنی بر دریافت مالیات در ازای دانلود و آپلود در مجارستان  در دیجیاتو منتشر کردیم. این مساله اما با اعتراضات مردمی مواجه شده و ده ها هزار نفر از مردم این کشور به خیابان ها ریختند تا اعتراض خود را به گوش دولت این کشور برسانند. هدف از دریافت مالیات به ازای مصرف هر گیگابایت اینترنت دستیابی به ۸۰ میلیون دلار کسری بودجه در سال بوده است.

در پی اعتراضات مردمی، Viktor Orban -نخست وزیر مجارستان- اعلام کرده که این برنامه به شکل کنونی صورت نخواهد پذیرفت. او در ادامه توضیح می دهد که این مالیات به عنوان مالیات بر ارتباطات راه دور در نظر گرفته شده که به مردم آن را به اشتباه مالیات به ازای استفاده از اینترنت می دانند.

Orban اعلام کرده که برنامه ی مالیات به ازای استفاده از اینترنت هنوز بطور کامل تدوین و تعیین نشده است. وی در گفتگو با رادیوی عمومی، بیان داشته که دولت مجارستان در سال آینده در مورد مقررات رگولاتوری اینترنت این کشور با مشاوران متخصص مشورت خواهد نمود و در مورد پناتسیل مالیات به ازای تولید درآمد آنلاین نیز به بحث خواهد پرداخت.

دولت مجارستان برای مدت طولانی ای وارد مذاکرات ملی دوره ای خواهد شد که در آن پیشنهاد هایی برای افزایش مقبولیت عمومی بررسی می گردد.

رئیس مرکز تحلیل سیاسی مجارستان آقای Tamas Lanczi اعلام داشته که در حال حاضر ما شاهد قوانین ناقصی در مجارستان در این باره هستیم ولی این قوانین در حال تنظیم شدن هستند.

به نظر می رسد با توجه به اعتراضات مردمی، دولت آقای Orban نیز برای جلوگیری از افزایش این نارضایتی عمومی در حال حاضر قانون دریافت مالیات به ازای استفاده از اینترنت را به حال تعلیق در آورده است.

نظرات ۲۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato