همه چیز درباره آیفون 13
فیلمی کوتاه از چند سال تصاویر ثبت شده توسط ایستگاه فضایی بین المللی [تماشا کنید]

فیلمی کوتاه از چند سال تصاویر ثبت شده توسط ایستگاه فضایی بین المللی [تماشا کنید]

در هنگامیکه ایستگاه فضایی بین المللی بر روی یک مدار معین به دور زمین در حال چرخش است، دوربین های تعبیه شده در بدنه اش و فضانوردان حاضر در آن، مشغول ثبت تصاویر از سیاره ای هستند که در زیر این ایستگاه واقع شده است. بیشتر این عکس ها و ویدئوها توسط ناسا دریافت شده و در دامنه ی عمومی این سازمان با سایر افراد به اشتراک گذاشته می شود.

اکنون Guillaume Juin، فیلم ساز فرانسوی، در یک اقدام منحصر به فرد تصاویر تهیه گشته در بین سال های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۴ توسط دوربین های مختلف ایستگاه مورد اشاره را تحت ویرایش قرار داده و از آنها یک فیلم کوتاه Time-laspse (زمان گریز) تهیه کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی در همین رابطه می گوید: "فضانوردان از آن بالا به چه چیزی نگاه می کنند؟ آنها با چشمان خود نظاره گره خاک قرمز رنگ آفریقا، آب های آبی اقیانوس ها و نورهای سبز رنگ قطب ها هستند. این افراد در سفر فضایی خود تجربه ای زیبا، کم نظیر و عجیب به دست می آورند."

تقریباً ۸۰ گیگابایت از تصاویر و ویدئوهای تهیه شده توسط ایستگاه فضایی بین المللی و ساکنین آن توسط Juin بدل به فیلمی ۲ دقیقه و ۵۰ ثانیه ای شده اند، که توسط دو نرم افزار افترافکتز و پریمیر (هر دو محصول کمپانی ادوبی) بهبود یافته و ویرایش گشته اند.

در پایان از شما دعوت به عمل می آوریم تا این فیلم کوتاه زیبا را مشاهده نمائید.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato