ایلان ماسک: ربات ها تا 5 سال دیگر شروع به کشتن انسان ها می کنند

ایلان ماسک: ربات ها تا 5 سال دیگر شروع به کشتن انسان ها می کنند

ایلان ماسک: ربات ها تا 5 سال دیگر شروع به کشتن انسان ها می کنند

ایلان ماسک دست از سر ربات هایی که می خواهند نسل بشر را از کره زمین پاک کنند، بر نمی دارد.

وی با ارسال نظری در وبسایت Edge.org، به خوانندگان هشدار داد که توسعه هوش مصنوعی می تواند ربات ها را علیه انسان ها بسازد و این موجودات مصنوعی بخواهند به صورت خودگردان تصمیم به قتل عام انسان ها بگیرند: "خطر وقوع چیزی جدا خطرناک تا ۵ سال آینده وجود دارد."

در ادامه نظر کامل ماسک را در این مورد می خوانیم.

وی می داند که تا چه حد ممکن است مورد تمسخر قرار بگیرد بنابراین از نظر خود دفاع می کند: "مثل یک بچه ترسو راجع به موضوعی که از آن سر در نمی آورم صحبت نمی کنم".

اما دقایقی بعد این نظر پاک شد.

کارآفرین میلیاردر اخیرا نظرات آخرالزمانی جالبی پیرامون ربات ها مطرح کرده است. وی در جریان کنفرانس Vanity Fair به حضار در این مورد هشدار داد و گفت اگر هوش مصنوعی همینگونه پیش برود، ربات ها، انسان ها را مانند اسپم پاک خواهند کرد.

اگر ربات ها برای پاک کردن چیزی مثل اسپم های ایمیل به وجود آمده اند، بنابراین بهترین راه رهایی از آن ها، پاک کردن خود انسان ها است و ماسک معتقد است حتی سفینه های SpaceX هم توان کمک به بشر را در زمان وقوع این حادثه نخواهد داشت، چرا که هیچ حد و مرزی برای ربات ها وجود ندارد.

در زیر متن نظر ماسک در وبسایت Edge.org را می خوانیم.

سرعت پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی فوق العاده سریع است. اگر با گروه هایی چون Deepmind ارتباط مستقیم نداشته باشید، هیچ ایده ای ندارید که این اتفاق چقدر سریع در حال رخ دادن و رسیدن به مرحله بلوغ است. خطر وقوع چیزی جدا خطرناک تا ۵ سال آینده وجود دارد. مثل یک بچه ترسو راجع به موضوعی که از آن سر در نمی آورم صحبت نمی کنم.

من تنها شخصی نیستم که فکر می کنم باید نگران بود. کمپانی های پیشرو در زمینه ی مربوطه قدم های بزرگی در جهت حفظ امنیت برداشته اند. آن ها خطر را شناسایی کرده اند اما باور کردن اینکه می توانند هوش مصنوعی پیشرفته دیجیتالی را شکل داده، کنترلش کنند و از فرار ورژن های مخرب شان به اینترنت جلوگیری نمایند، چیزی است که باید منتظر ماند و دید...

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل