هواوی ادعا کرد کسی نمی تواند در ویندوز فون کسب درآمد کند

هواوی ادعا کرد کسی نمی تواند در ویندوز فون کسب درآمد کند

هواوی ادعا کرد کسی نمی تواند در ویندوز فون کسب درآمد کند

اوایل امسال خبری منتشر شد که هواوی قصد دارد یک تلفن هوشمند با بوت دو گانه ویندوز فون و اندروید در امریکا بسازد که البته مدتی بعد این شرکت از این اقدام منصرف شد.

چینی ها هیچوقت دلیل اصلی خود را در رابطه با این عهد شکنی عنوان نکردند اما اخیرا مدیر امور رسانه های بین المللی هواوی، جوئی کلی، در مصاحبه ای با The Seattle Times احساس این شرکت را در رابطه با ویندوز فون عنوان کرد.

او در این گفتگو گفت که هواوی هیچ درآمدی از ۲ تلفن هوشمند تحت ویندوز فون کسب نکرد و اینکه "هیچ کسی" نمی تواند از این پلتفرم درآمدزایی کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این بیانیه جسورانه در حالی منتشر شده که مایکروسافت چندی پیش ویندوز فون را برای سازندگان تلفن همراه هوشمند رایگان کرد و در حدود یک سال پیش هم هواوی این پلتفرم را "ضعیف" نامیده بود.

یک بیانیه جسورانه در یک زمان بد برای مایکروسافت

همچنین مایکروسافت یک درگاه اینترنتی برای همکاران سخت افزاری در کنار ویندوز فون ۸.۱ ایجاد کرده که به سازندگان تلفن همراه، فروشگاه ها و اپراتورهای مخابراتی این امکان را می دهد که دستگاه های مبتنی بر این پلتفرم بدون نیاز به درج برچسب Windows Phone، اقدام به ساخت دستگاه های ارزان قیمت با سخت افزار ضعیف بسازند.

بدین ترتیب این شرکت قصد داشت با استفاده از این روش و راه های دیگر تا حد ممکن ویندوز فون را به فروش و استفاده بیشتر برساند.

ار طرفی مدتی قبل مایکروسافت همکاران سخت افزاری جدید خود در چین را معرفی کرد. شرکت هایی مثل فاکسکان، لنوو، Longcheer و ZTE این شرکا را تشکیل می دهند و به نظر می رسد هواوی اولین همکار سخت افزاری مایکروسافت است که از این شراکت خارج شده.  همچنین هواوی ادعا می کند مایکروسافت به شدت در تلاش است تا با افزایش شریک سخت افزاری بهتر به رقابت با اندروید بپردازد.

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل