کروم بوک های گوگل نیز به زودی همواره به فرامین صوتی پاسخگو خواهند بود

مدتی است که می توانید با به زبان آوردن عباراتی خاص مانند "Okay Google" تلفن های هوشمند و البته ابزارهای پوشیدنی تحت پلتفرم اندروید خود را فعال نموده و سپس دستورات صوتی مختلفی را بر روی آنها جرا کنید و حالا به نظر می رسد کروم بوک های گوگل نیز قرار است به قابلیتی مشابه مجهز شوند.

امکان جدیدی که در نسخه ی ابتدایی منتشر شده از نرم افزار نسل بعدی این لپ تاپ ها وجود دارد کاربران را قادر می سازد تا با گفتن همان عبارت "Ok Google" قابلیت فرمان های صوتی را بر روی کروم بوک خود فعال کرده و سپس دستورات مشابهی مانند آنچه تا پیش از این بر روی موبایل های اندرویدی امکان پذیر بود را از طریق گفتار به اجرا درآورند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

از دستورات صوتی یاد شده می توان برای جستجوی وب، چک کردن وضعیت آب و هوا و... کمک گرفت. کروم بوک ها تا مادامی که نمایشگرشان آنلاک و البته روشن باشد به صدای محیط گوش داده و آماده هستند تا در صورت ذکر شدن کلمه ی کلیدی پیش تر اشاره شده قابلیت های مرتبط به دریافت فرمان های صوتی را فعال کرده و سپس دستورات بعدی را شنیده و اجرایی نمایند.

این قابلیت در حال حاضر در نسخه ای از نرم افزار لپ تاپ های مذکور که بر روی کانال توسعه دهندگان سیستم عامل کروم قرار گرفته در دسترس قرار دارد و کاربران برای اینکه بتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند لازم است تا یک گزینه ی خاص را در تنظیمات مرتبط به Chrome OS علامت بزنند.

گوگل هنوز تاریخ مشخصی را در رابطه با زمان عرضه ی این امکان به عموم بیان نکرده ولی معمولاً قابلیت های نرم افزاری قرار گرفته در نسخه های ویژه توسعه دهندگان بسیار سریع عمومی گشته و همگان می توانند از آنها استفاده نمایند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟