آیا نام پالم به دنیای ابزارهای هوشمند باز می گردد؟

آیا نام پالم به دنیای ابزارهای هوشمند باز می گردد؟

در نمایشگاه CES سال ۲۰۰۹ پالم از Palm Pre رونمایی کرد. تنها ابزاری که در آن زمان می توانست رقیب آیفون به حساب آید. اندروید هنوز به بلوغ فعلی نرسیده بود و webOS هنوز سیستم عاملی بود که می توانست برای کاربران ابزارهای موبایل جذاب باشد.

اما Palm Pre موفقیتی در رقابت با آیفون کسب نکرد و خیلی زود از صحنه بیرون رفت. پس از آن پالم و webOS هر دو به صاحبان جدید فروخته و فراموش شدند. پالم به HP فروخته شده و پس از پایان ناموفق Pre، اچ پی تصمیم گرفت webOS را که بازمتن کرده بود به LG بفروشد.

اخیرا اما به نظر می رسد اتفاقات جدیدی در مورد این برند در حال رخ دادن است. در ادامه با دیجیاتو باشید.

اچ پی این برند را چندی پیش به آلکاتل فروخت. پس از آن اما گزارش هایی رسید که وبسایت پالم به آدرس دیگری به نام mynewpalm.com ریدایرکت می شود. در این وبسایت لوگوی پالم با واژه هایی مانند Coming Soon به چشم می خورند.

Palm-is-coming-soon

برخی اسناد مربوط به برندها و پتنت های تجاری ایالات متحده نشان می دهند برند پالم هم اینک در اختیار شرکتی به نام Wide Progress Global Limited قرار دارد. و جالب اینکه به صورت کاملا تصادفی کسی که قرارداد مربوط به خرید برند را امضا کرده از مدیران Alcatel Onetouch و شرکت مادر آن TCL است.

USPTO-document-reveals-sale-of-Palm

با این توصیف و البته با توجه به عباراتی مانند Smart Move در سایت مورد اشاره، می توان حدس زد که آلکاتل پشت تمامی این اتفاقات است.

Smart-Move-is-slogan-used-by-Alcatel

آیا مجموعه این اتفاقات می تواند با ورود دوباره Palm به بازار ابزارهای هوشمند مرتبط باشد؟ آیا پالم برندی خواهد بودکه آلکاتل وان تاچ در آینده از آن برای نامگذاری تلفن های هوشمند خود استفاده می کند یا سناریو چیز دیگریست؟ احتمالا برای دانستن جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato