سقف بدهی تلفن ثابت و همراه برای قطع خط، چه مبلغی است؟

سقف بدهی تلفن ثابت و همراه برای قطع خط، چه مبلغی است؟

قطع شدن خط تلفن و موبایل به دلیل بدهی معوقه شاید برای شما نیز رخ داده باشد. اپراتورها مجاز هستند طبق ساختار در نظر گرفته شده با مشترکان بدهکار، برخورد کرده و خط آنها را قطع کنند.

این کار دارای ضوابط خاصی است و شرکت های مخابراتی باید بر مبنای این قوانین و چارت موجود خط تلفن کاربران خود را قطع کنند. این قاعده برای همه اپراتورها یکسان است. بیشتر مشترکان از این موضوع بی اطلاع بوده و نمی دانند با چه میزان بدهی تلفن ثابت یا همراهشان قطع می گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور ساماندهی و ایجاد وحدت رویه در نحوه برخورد ارائه کنندگان خدمات تلفن ثابت و همراه دائمی با مشترکان بدهکار و وصول به موقع مطالبات آنها، دستور العملی را تصویب کرده است.

اگر کارکرد مشترکان به میزان سقف بدهی برسد، اپراتور ارائه دهنده خدمات موظف است ابتدا اطلاع رسانی کرده و زمانی را برای پرداخت کارکرد تعیین نماید. پس از انجام این کار و در صورت عدم تسویه بدهی توسط کاربر، شرکت مخابراتی می تواند خط تلفن مذکور را قطع نماید.

مهلت زمان پرداخت در این ضوابط، مشخص شده که برای مشترکان تلفن ثابت و همراه دائمی بدون سپرده حداقل ۲۴ ساعت، و برای کاربران دارای سپرده و تضمین پرداخت ۷۲ ساعت است.

بعد از این مدت، دو هفته خط مشترک یک طرفه شده و در صورت عدم پرداخت بدهی، با ارسال اخطار کتبی، و در صورت عدم پرداخت پس از ۶ ماه، اپراتور می تواند خط مذکور را به طور کامل قطع کند.

سقف بدهی مشخص شده به شرح زیر است:

جدول سقف بدهی تلفن ثابت و همراه دائمی
جدول سقف بدهی تلفن ثابت و همراه دائمی

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato