بیمارستان هوایی بویینگ چه شمایلی دارد؟

بیمارستان هوایی بویینگ چه شمایلی دارد؟

نکته کلیدی در جابجایی سربازان مجروح از میادین جنگ به بیمارستان تثبیت وضعیت آنها و پیشگیری از وسعت یافتن جراحات ناشی از گلوله و بمب است تا بتوان فرد را در کوتاه ترین زمان ممکن به بیمارستان و تجهیزات پزشکی رساند.

بیمارستان پرنده ای که در این مطلب قصد داریم به شما معرفی کنیم این امر را محقق می کند و امکاناتی به مراتب فراتر از اورژانس های هوایی دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این بیمارستان پرنده در اصل یک بویینگ C-17 Globemaster III است که به شکل واحد تریاژ پرنده در آمده است.

در داخل این هواپیما، پزشکان مشغول مداوای مجروحان هستند و خدمات درمانی مناسب را در بالاترین سطوح در اختیار آنها قرار می دهند تا پس از به دست آوردن سلامتی به خانه هایشان باز گردند.

بخش

بیمارانی که وضعیت شان ثابت شده باشد به بخش منتقل می شوند (تصویر بالا) که می تواند ده ها بیمار را در خود جای دهد.

در مواردی که وضعیت سلامتی فرد در حالت پایدار قرار نداشته و تحمل یک سفر هوایی را ندارد، تیم های پزشکی از طریق هدست های خاصی که می توانند نویز را از بین ببرد با خدمه پرواز ارتباط برقرار نموده و در مورد مسیر حرکت و راهکارهای انطباق پرواز با شرایط بیمار وارد مذاکره می شوند.

آنها همچنین می توانند برای بهتر شدن فشار هوای درون هواپیما از خلبان درخواست کنند که ارتفاع پرواز را تغییر دهد.

اتاق شرایط اضطراری

بیماران از قسمت انتهایی C-17 وارد هواپیما می شوند و در آنجا، تیم پزشکی عملیات های مختلفی را جهت احیا و تثبیت وضعیت شان انجام داده و سپس ادامه کار را به تیم های دیگر واگذار می کند تا مراقبت های حین پروازی را از فرد به عمل آورند.

جراحی

چنانچه وضعیت بیماری در حین پرواز به سمت وخیم تر شدن پیش رود پزشکان می توانند با انجام اعمال جراحی کوچک، فرایند لوله گذاری را جهت تسهیل جریان تنفسی فرد انجام دهند.

اتاق جراحی این هواپیما تجهیزات لازم را جهت انجام جراحی های شکمی و ماساژ باز قلب داراست هرچند که تا امروز هیچیک از مسافران هواپیمای مذکور به آن نیازی پیدا نکرده اند.

افزایش دما

جراحات ناشی از سوختگی باید برای جلوگیری از هیپوترمی (افت شدید دمای بدن که باعث بروز اختلال در متابولیسم و عملکرد صحیح آن می شود) گرم نگه داشته شوند.

برای این منظور ۸۴ سیستم گرمایش نواری شکل از قسمت کف هواپیما، فضای داخلی آن را گرم نگه می دارند و می توانند این دما را تا ۹۰ درجه فارنهایت بالا ببرند.

اکسیژن

سربازانی که ریه هایشان توانایی ایجاد اکسیژن در خون شان را ندارند می توانند از یک دستگاه تولید اکسیژن که برای سفرهای هوایی بهینه سازی شده است استفاده نمایند.

این دستگاه اکسیژن را از داخل محفظه هایی که در داخل دماغه هواپیما تعبیه شده است دریافت کرده و آن را به داخل خون فرد پمپاژ می کند.

برد بیشتر

هرچه مجروحان با سرعت بیشتری به سطح زمین برسند بهتر است: از طرفی، هواپیماهایی که دارای محدودیت برد پروازی هستند مجبور خواهند بود که برای سوخت گیری به میدان های هوایی مختلف مراجعه کنند اما C-17 می تواند عملیات سوخت گیری را در حین پرواز انجام دهد و سفرهای خود را بدون توقف به اتمام برساند.

خدمات مراقبتی حیاتی

بخش ICU این هواپیما مجهز به سیستم پیشرفته ای جهت پایش ضربان قلب، سرم و داروهای لازم برای درمان شوک های عفونی است.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato