هارد ۳ ترابایتی نخرید؛ هاردهای ۴ ترابایت گزینه های بهتری هستند

هارد ۳ ترابایتی نخرید؛ هاردهای ۴ ترابایت گزینه های بهتری هستند

خرید هارد به منظور نصب در کامپیوتر و یا استفاده به عنوان پشتیبان برای اطلاعات از اموری است که اغلب ما قطعا انجامش می دهیم. هر روز هاردهایی با ظرفیت های بالاتر به بازار می آیند و با توجه به افزایش حجم اطلاعات، نیاز به هاردهایی با ظرفیت بیشتر نیز افزایش میابد.

در همین زمینه Backblaze نیز که شرکتی در حوزه سرویس دهی پشتیبانی اطلاعات فعالیت می کند، طی یک پست وبلاگی اطلاعاتی منتشر کرده که نشان می دهد خرید هاردهای ۳ ترابایتی به صرفه نیست.

این شرکت حدود ۴۱٫۲۱۳ هارد در اختیار دارد که بیشتر آنها از نمونه هاردهایی هستند که مخصوص مشتریانی مثل ما و شما ساخته می شوند. به گفته Backblaze میزان خرابی هاردهای ۴ ترابایتی از برندهای مختلف، به مراتب کمتر از سایر گزینه های با ظرفیت بالاست.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

به گفته آنها:

ما نیز مانند بسیاری افراد دیگر، از جمله کسانی بودیم که هارد ۴ ترابایتی خریداری کردیم. از لحاظ قیمت باید گفت حجم بسیاری -با خرید این هاردها- عایدتان می شود و البته میزان خرابی این هاردها نیز واقعا کم است. برای مثال ما از هارد Seagate Desktop HDD.15 که بهترین قیمت را در میان گزینه های ۴ ترابایتی دارد، بیشترین تعداد را در اختیار داریم. میزان خرابی این مدل تنها ۲٫۶ درصد در سال است. قیمت و میزان خرابی پایین این مدل، برای کسب و کارهایی مانند ما بسیار مناسب است.

هاردهای HGST نیز با وجود قیمت بالاتر گزینه مناسبی هستند. میزان خرابی در آنها حتی از سیگیت هم کمتر است. تنها ۱٫۴ درصد در سال. این برای گستره کاری ما بسیار مناسب است. ما حدود ۱۲ هزار عدد از این هاردها در اختیار داریم.

هاردهای ۳ ترابایتی از هر برندی اصلا در حد انتظار نیستند:

در مقابل، HGST Deskstar 5K3000 سه ترابایتی گزینه مناسبی در میان هارد های سه ترابایتی -و حتی ۴ ترابایتی- به نظر می رسد. همچنین برای ما، خرید گزینه ای مانند Western Digital Red سه ترابایتی با نرخ خرابی ۷٫۶ درصد در سال، باز هم تا حدودی قابل قبول به نظر می رسد. مدل Seagate Barracuda 7200.14 سه ترابایتی نیز داستانی دیگر دارد.

در نمودار زیر، وضعیت کلی هاردهای سه ترابایتی در میزان خرابی ها مشخص است. وضعیت هارد سیگیت سه ترابایتی در قیاس با سایر گزینه ها در نمودار زیر نشان می دهد تا چهل درصد هاردهای سه ترابایتی سیگیت ممکن است طی یک سال کار دچار خرابی شوند؛ در حالی که این میزان برای هاردهای چهار گیگابایتی زیر پنج درصد است و حتی هارددیسک وسترن دیجیتال شش ترابایتی از مدل سه ترابایتی این برند نیز وضعیتی به مراتب بهتر در میزان خرابی ها طی هر سال دارد.

1088211918398259014

به هر حال اگر قصد خرید یک هارد دیسک جدید را دارید، تجربیات Backblaze در این رابطه می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا بتوانید بهترین گزینه را با قیمت مناسب و کارایی و عمر مطلوب خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این پست در بلاگ Backblaze مراجعه کنید.

نظرات ۳۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato