عمر باتری ساعت اپل مانند عمر سایر ساعت های هوشمند است

عمر باتری ساعت اپل مانند عمر سایر ساعت های هوشمند است

عمر باتری یکی از مهمترین موارد در روند توسعه ساعت اپل برای این شرکت بوده است. و برای اولین بار منابعی که مشغول کار بر روی روند توسعه این ساعت هستند جزئیاتی را در خصوص چیزهایی که مشتریان باید از این ساعت انتظار داشته باشند، به ۹to5mac اعلام کرده اند.

به طور مختصر به گفته آنها، ساعت اپل عمر باتری ای در حد و حدود سایر ابزارهای پوشیدنی و ساعت های اندرویدی موجود که در بازار هستند دارد.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

اپل پیش از این گفته بود که ساعتش یک روز کامل را برای کار دوام می آورد و مشخص است که منظور اپل یک روز کامل استفاده فعال از آن نیست. احتمالا ساعت اپل می تواند حدود ۲٫۵ تا ۴ ساعت به صورت فعال به کاربر خدمات دهد. و این مشخصا به میزان و نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

از آنجا که نمایشگر ابزارهای پوشیدنی تمام وقت روشن نیست و بسیاری از پردازش های اصلی روی آیفون انجام می شود، به نظر می رسد اپل امیدوار است که ساعت بتواند از صبح تا زمانی که شبانگاه ساعت را به شارژر بی سیمش می رسانید، شما را همراهی کند. در مجموع استفاده فعال و غیرفعال از ساعت، ۱۹ ساعت دوام باتری چیزی است که اپل به آن می اندیشد.

اما این اصلا بی شباهت به وضعیت فعلی ساعت های اندرویدی نیست. آنها نیز اغلب یک روز را دوام می آورند و پس از آن به شارژ مجدد نیاز دارند. شاید گزینه هایی مانند Pebble را بتوان از این قاعده مستثنی دانست، اما مقایسه پبل با نمونه هایی مثل موتو۳۶۰ و ساعت اپل چندان عادلانه نیست.

screenshot-2015-01-22-14-06-36

به گفته منابع ۹to5Mac، ساعت اپل در حالت استندبای می تواند ۲ تا ۳ روز نیز دوام بیاورد. اما اگر بخواهید به صورت مداوم از آن استفاده کنید و صفحه نمایشش را روشن نگه دارید احتمالا باتری اش تنها ۳ ساعت یا کمی بیش از آن دوام خواهد آورد. هر چند که نمی تواند چندان هم به آن خرده گرفت. برای مثال استفاده از ساعت هوشمند در تمرین های ورزشی نمی تواند بیش از ۳ یا ۴ ساعت مداوم عملی باشد.

اپل در حال حاضر به شدت بر روی انجام آزمایشات در خصوص عملکرد باتری ساعتش حساس است. به گفته ۹to5Mac اپل بیش از ۳۰۰۰ عدد از این ساعت را در روند توسعه آزمایش کرده.

از آنجا که آیفون همراه همیشگی ساعت اپل است، این ساعت نیز باید توان پردازشی مناسبی داشته باشد. به گفته ۹to5Mac قدرت پردازنده ساعت اپل در حد چیپ A5 است که در آیفون ۴اس و آیپد ۲ و نسل فعلی آیپاد تاچ استفاده شده. اما در خصوص باتری، اپل تلاشش را کرده. در حال حاضر تکنولوژی باتری ها در حدی نیست که بتواند رضایت کافی را برای کاربران به همراه داشته باشد. اما اپل بدون شک قصد دارد ساعتش را با بیشترین بهبودهای مورد نظرش تا ماه مارس به بازار عرضه کند.

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato