بیل گیتس در حال کار روی پروژه ای محرمانه است

بیل گیتس در حال کار روی پروژه ای محرمانه است

بیل گیتس در حال کار روی پروژه ای محرمانه است

سال گذشته، بیل گیتس وعده داد زمان حضور خود در مایکروسافت را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهد اما درگیری وی با شرکتی که خودش در سال ۱۹۷۵ تاسیس کرد تاکنون یک معما بوده.

گیتس امروز در یک پرسش و پاسخ در میان کاربران Reddit، اعلام کرد که روی پروژه ای تحت عنوان Personal Agent کار می کند: "یک پروژه ای که من در مایکروسافت روی آن کار می کنم، Personal Agent است که همه چیز را به خاطر دارد و به شما کمک می کند به عقب بازگردید و چیزهای تان را پیدا کنید و کمک می کند که بدانید به چه چیزهایی توجه داشته باشید."

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آنچه بیل گیتس، موسس مایکروسافت در مورد آن سخن می گوید، بسیار شبیه اعمالی است که کورتانا، دستیار شخصی ویندوزفون که امسال به ویندوز ۱۰ می آید، هم می تواند از پس شان بر بیاید.

مایکروسافت پیوسته در حال بهبود بخشیدن به کورتانا و اضافه کردن ویژگی های جدید به آن است. اشاره گیتس به چند پلتفرمی بودن این دستیار شخصی، نشان می دهد که این سرویس احتمالا برای اندروید، iOS و ویندوز در دسترس خواهد بود.

همچنین، این احتمال وجود دارد که Personal Agent به نرم افزار آفیس مایکروسافت هم متصل شود. گیتس یکی از طرفداران بزرگ آفیس است و همیشه سعی داشته آن را بهتر و بهتر کند.

در همین پرسش و پاسخ، گیتس نظر خود در رابطه با هولولنز را اعلام کرد و آن را "فوق العاده هیجان انگیز" خواند. از نگاه او، مایکروسافت توان زیادی به کار گرفته تا چیپ های هولولنز و نرم افزار آن را توسعه دهد.

مایکروسافت، ویندوز ۱۰ و هولولنز را تقریبا در یک بازه زمانی منتشر خواهد کرد و این زمان تقریبا چندان دور نیست اما آیا هولولنز از همان ابتدا شروعی عالی خواهد داشت؟ گیتس اینگونه پاسخ می دهد: "چند سال طول می کشد تا برنامه های کاربردی برای نرم افزار ساخته شوند که تمام توان دستگاه را درک کرده باشند."

انتظار می رود که در ماه آوریل و در کنفرانس توسعه دهندگان Build، بیشتر از هولولنز و نقشه های مایکروسافت برای آن بشنویم.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل