مایکروسافت بر روی سایانوژن مُد سرمایه گذاری می کند

مایکروسافت بر روی سایانوژن مُد سرمایه گذاری می کند

شاید باورش سخت باشد اما گزارش ها تیتر این مطلب را تایید می کنند. ظاهرا مایکروسافت بر روی اندروید سرمایه گذاری کرده. البته یکی از نسخه های سفارشی شده از اندروید که با نام Cyanogen می شناسیم. روزنامه وال استریت ژورنال این خبر را تایید کرده است.

هنوز نه مایکروسافت و نه سایانوژن حرفی در این رابطه نزده اند و میزان سرمایه گذاری مایکروسافت روی این رام سفارشی اندروید مشخص نیست.

به گزارش بلومبرگ این دو شرکت در حال مذاکره در خصوص تولید نسخه ای خاص از سایانوژن هستند که قابلیت هایی اختصاصی و مد نظر مایکروسافت در آن وجود داشته باشد. احتمالا کاری شبیه پروژه ای که در نوکیا و گوشی های سری ایکس انجام شد و مایکروسافت بعدا آن را متوقف کرد.

این گزارش تنها چند ماه پس از آن بیرون آمده که گوگل در قبال پیشنهاد خرید سایانوژن با پاسخ منفی مواجه شده بود. احتمالا هدف سایانوژن از رد پیشنهاد گوگل، ادامه تولید نسخه سفارشی و مستقل بوده است. البته شاید هم دلیل سایانوژن آگاهی از سرمایه گذاری هایی جانبی همچون همین سرمایه گذاری مایکروسافت و افزایش قیمتش بوده باشد.

اما هر چند که مایکروسافت در حال حاضر پلتفرم خودش -ویندوزفون- را در اختیار دارد، اما پُر واضح است که این پلتفرم مایکروسافت نتوانسته در بازار جایگاه خاصی را از آن خود کند. و حتی ممکن است نهایتا توسط اندروید به طور کامل از چرخه رقابت خارج شود. اما در سوی دیگر حداقل ۵۰ میلیون کاربر اندروید از رام سفارشی سایانوژن بر روی ابزارهای خود بهره می برند. این عدد می تواند تاثیر زیادی در افزایش تعداد کاربران تحت فرمان مایکروسافت داشته باشد.

سایانوژن نیز می تواند با این سرمایه گذاری، با تولیدکنندگان مطرح تلفن هوشمند که مشغول همکاری با مایکروسافت هستند ارتباطی نزدیک تر برقرار کند و گزینه هایی مشابه OnePlus را که تلفن های هوشمند اندرویدی تحت رام سفارشی سایانوژن عرضه می کنند را در بازار بیشتر کند.

باید منتظر بمانیم تا در روزهای آینده جزئیات بیشتری در خصوص این سرمایه گذاری و برنامه های هر دو مجموعه به دست آید.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato