روش عجیب چینی ها برای تقلب در رتبه بندی اپ استور

روش عجیب چینی ها برای تقلب در رتبه بندی اپ استور

اپل هر ساله در کنفرانس هایش از آمار برنامه های موجود در اپ استور سخن می گوید و با افتخار تراکنش های مالی این سرویس را به رخ رقبا می کشد. همین موضوع نشان می دهد که اپلیکیشن ها تبدیل به یک تجارت جدی شده اند و شرکت هایی بسیاری حضار هستند بر روی این حوزه سرمایه گذاری نمایند.

بر همین اساس چینی ها فرصت را برای تقلب مناسب دیده اند و راهکاری یافته اند تا رتبه اپلیکیشن ها را با روشی خاص در اپ استور ارتقا دهند. هرچقدر که رتبه یک برنامه در این فروشگاه بالاتر باشد، شانس آن برای قرار گرفتن در صفحه اول و لیست برترین های اپل بیشتر می شود؛ اتفاقی که می تواند یک برنامه را در معرض دید صد ها هزار کاربر قرار دهد.

screen shot 2015-02-11 at 12.37.45 pm

تصویری که در بالا مشاهده می کنید، زنی را نشان می دهد که صد ها آیفون را در برابر خود قرار داده است. وظیفه این خانم نصب یک اپلیکیشن بر روی دستگاه ها و سپس پاک کردن آن است. بدین ترتیب آمار دانلود یک برنامه بالا می رود و رتبه آن در اپ استور ارتقا پیدا می کند.

ارتقا دهندگان رتبه برنامه ها در اپ استور، کسب و کار پر سودی دارند. آن ها به ازای تعداد دانلود های مختلف، پول های کلانی را از مشتریان خود طلب می کنند. برای مثال اگر بخواهید برنامه شما در لیست ۱۰ اپلیکیشن برتر اپ استور قرار گیرد، تنها کافیست قراردادی ۶۵ هزار دلاری را با این شرکت های متقلب، به ثبت رساند.

اپل همواره تلاش کرده تا ساختاری صحیح را به اپ استور ببخشد. بر همین اساس باید منتظر ماند و دید که تیم کوک و یارانش، چه راهی را برای مقابله با این شیوه، در نظر خواهند گرفت.

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato