تا کنون بیش از ۵ میلیون کامپیوتر Raspberry Pi به فروش رفته است

تا کنون بیش از ۵ میلیون کامپیوتر Raspberry Pi به فروش رفته است

سازمان خیره ای که کار توسعه ی کامپیوترهای کوچک و ارزان Raspberry Pi را بر عهده دارد، امروز صبح اعلام کرد که موفق به فروش ۵ میلیون عدد از این محصولات شده و نام خود را نیز به عنوان بزرگترین سازنده کامپیوتر در انگلستان به ثبت رسانده است.

معرفی و فروش کامپیوتر Pi اولیه، تقریبا سه سال پیش شروع شد و فروش کلی این محصولات در این مدت زمان، به رقم ۵ میلیون عدد رسیده که عدد بسیار بالاییست. کامپیوترهای رزبری Pi با قیمتی معادل با ۲۰ الی ۳۵ دلار به فروش می رسند و قاعدتا نمی توان از آنها در سال های متوالی برای انجام کارهای جدی بهره گرفت؛ البته با توجه به قیمت ۳۵ دلاری، نباید انتظارات بالایی از محصول مذکور داشت و در اصل، وظایف زیادی را می توان با آنها به سرانجام نیز رساند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرعت مدل جدید این کامپیوتر بسیار کوچک، بیشتر از پیش شده و همانگونه که مطلع هستید، به زودی به شکل رایگان، نسخه ای مخصوص از ویندوز ۱۰ نیز برایش معرفی خواهد شد. Pi، ابزاری بسیار عالی برای تجربه و کاربرد های محدود و کوچک است. برنامه نویسی و استفاده دانش آموزان از این محصولات را می توان از اهداف اصلی سازمان خیره که توسعه ی آنها را بر عهده دارد، دانست.

کامپیوتر ها معمولا برای موارد زیادی نظیر استفاده های تحصیلی، سرگرمی و صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرند و در میان این نوع کاربرد ها، شکاف هایی وجود دارد که Raspberry Pi قصد پر نمودن همین شکاف را دارد و تلاش می کند کودکان را به کامپیوتر ها و برنامه نویسی علاقه مند سازد.

Screen Shot 1393-11-29 at 11.17.40 AM

Raspberry Pi اولیه، با نام مدل B شناخته می شود که طبق گفته های سازمان یاد شده، حدودا ۳ میلیون از آن فروش رفته اند و در اصل بیشتر فروش این ۵ میلیون را در بر می گیرند. گمانه زنی می شود که حدودا ۱.۵ میلیون عدد نیز از سری B+ به فروش رفته و مدل های A و A+ که در اصل نمونه های ارزان و ضعیف تر این کامپیوتر ها هستند فروشی برابر با ۱۰۰.۰۰۰ الی ۱۵۰.۰۰۰ عدد داشته اند. مدل جدید که به تازگی معرفی گشته، Pi 2 نام دارد و حدودا ۵۰۰.۰۰۰ عدد از آن نیز به فروش رسیده است؛ برای کامپیوتری که صرفا ۲ هفته پیش معرفی شد، دستیابی به این رقم، بسیار موفقیت آمیز محسوب می گردد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato