تیم کوک برای نجات جان استیو جابز، بخشی از کبد خود را به او پیشنهاد داده بود

تیم کوک برای نجات جان استیو جابز، بخشی از کبد خود را به او پیشنهاد داده بود

تبدیل شدن به استیو جابز: سیر تکاملی یک تازه به دوران رسیده ی بی پروا به یک رهبر رویایی

عنوان بالا نام کتابی است که در روزهای آینده قرار است به بازار عرضه شود. این کتاب، که احتمالا در طول ماه های آینده از آن بیشتر خواهید شنید، نکات جدیدی از زندگی جابز را در خود جای داده است.

در حالی که هنوز این کتاب در اختیار عموم قرار نگرفته، برخی از رسانه ها موفق شده اند به بخش هایی از آن دست پیدا کنند. بخش هایی که خبر از رابطه تنگاتنگ تیم کوک و جابز می دهند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در بخشی از کتاب یاد شده، چنین آمده است:

یک بعد از ظهر، کوک به حدی آشفته بود که تصمیم گرفت آزمایش خون بدهد. وی دریافت که او، همانند استیو، گروه خونی نادری دارد و حدس زد که ممکن است گروه خونی اش، دقیقا همانند جابز باشد. پس از انجام تحقیقات، متوجه شد که امکان انتقال بخشی از کبد یک فرد زنده، به بدن افراد نیازمند پیوند وجود دارد.

سالانه، حدود ۶۰۰۰ عمل پیوند کبد در ایالات متحده انجام می گیرد و نرخ موفقیت برای اهدا کننده و دریافت کننده، بالاست. کبد، عضوی زایشگر است؛ بخش پیوند داده شده، در بدن فرد تا حد مناسبی رشد کرده و بخش جدا شده از بدن اهدا کننده نیز دوباره باز خواهد گشت.

اما ایده کوک برای نجات جابز خیلی سریع به بن بست رسید. مدیر عامل کنونی اپل می گوید: «او حرف من را، حتی پیش از اینکه کلمات بر زبانم جاری شوند، قطع کرد و گفت: نه، هیچوقت اجازه چنین کاری را به تو نخواهم داد. من هیچ وقت چنین کاری نمی کنم.»

کوک ادامه می دهد: «یک فرد خودخواه، هیچ گاه چنین جوابی نمی دهد. فرض کنید فردی به علت مشکلات کبدی خود در چند قدمی مرگ قرار دارد، و فرد سالم دیگری وجود دارد که راه خروجی از این ماجرا به او نشان می دهد. من گفتم: استیو، من کاملا سالم هستم. مدارک پزشکی اش نیز همینجاست. من می توانم این کار را انجام دهم و مطمئن باش خودم را تحت خطر قرار نمی دهم. مشکلی پیش نمی آید.

او حتی به این موضوع فکر هم نکرد. می توانست بگوید "آیا از انجام این کار اطمینان داری؟" یا "درباره اش فکر می کنم" اما با آن حال مریضش از تخت بلند شد و فریاد زد: "نه! فراموش کن"

استیو در طول ۱۳ سال، تنها چهار یا پنج بار سر من داد کشیده بود و این یکی از آن دفعات بود.»

طبق بیوگرافی نوشته شده توسط والتر آیزاکسن، که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، استیو جابز برای پیوند کبد خود به Memphis سفر کرد. این جراحی، عمر او را دو سال و نیم افزایش داد.

کتاب مذکور در پایان ماه جاری میلادی به بازار می آید و انتظار می رود که حقایق بیشتری از زندگی جابز، در آن نمایان شود.

نظرات ۴۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato