نمایی از زیباترین پمپ بنزین ها در سراسر دنیا

کمتر می شود که پمپ بنزین ها را به دلیل زیبایی ظاهری شان به خاطر بسپاریم. در روزهای نخستین ورود ماشین ها به جاده های ایالات متحده آمریکا پمپ بنزین ها با در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی طراحی شدند تا مشتریان را از بزرگراه ها به سمت خود بکشانند.

اما به تدریج که این ارابه های آهنین به بخشی جداناشدنی از زندگی بشر مبدل شدند، از حجم تلاش ها برای طراحی و منحصربفرد نمودن آنها نیز کاسته شد و تقریبا همه آنها با شکل و شمایلی یکسان ساخته شدند.

به همین دلیل یکی از معروف ترین معمارهای معاصر تصمیم گرفته که نگاهی به زیباترین پمپ بنزین های ساخته شده در سراسر دنیا از اواسط قرن کنونی تا به حال بیاندازد و زیباترین آنها را سوژه عکاسی خود کند.

مارک کاشر موسس شرکت Architizer در کتابی با عنوان آینده معماری در 100 ساختمان بخشی جداگانه را به معرفی زیباترین پمپ بنزین ها اختصاص داده که در ادامه توجه تان را به تماشای این تصاویر جلب می کنیم.

با دیجیاتو همراه باشید.

این بنا که توسط شرکت معماری William L. Pereira & Associates در اواسط قرن 21 ساخته شده Union 76 نام دارد در منطقه بورلی هیلز قرار گرفته.

این بنا که توسط شرکت معماری William L. Pereira & Associates در اواسط قرن 21 ساخته شده Union 76 نام دارد و در منطقه بورلی هیلز قرار گرفته.

3043878-slide-s-3-9-gorgeous-gas-stations-02unocal-gas-station-night

این بنا در سال 1965 میلادی ساخته شده و لامپ های فلورسنت کار گذاشته روی سقف آن که به سمت آسمان کشیده شده اند نمایی فوق العاده به آن بخشیده اند.

3043878-slide-s-4-9-gorgeous-gas-stations-03altjp-station-005

در سال 1969 میلادی Jean Prouvé طراح و معمار فرانسوی به شیوه جدیدی برای ساخت پمپ بنزین ها دست پیدا کرد که یک طرح مفهومی دایره ای شکل از یک کیوسک پیش ساخته بود و به سفارش شرکت نفتی توتال تهیه شده بود.

وی همچنین یک کیوسک ماژولار برای Mobiloil Socony-Vacuum طراحی کرد که به تازگی یکی از آنها در گالری Gagosian پاریس نصب شده است.

وی همچنین یک کیوسک ماژولار برای Mobiloil Socony-Vacuum طراحی کرد که به تازگی یکی از آنها در گالری Gagosian پاریس نصب شده است.

3043878-slide-s-6-9-gorgeous-gas-stations-041024px-lastation

این بنای فلزی و شیشه ای در جزیره نانس مونترال قرار دارد و در سال 1969 میلادی ساخته شد و پس از بازسازی در سال 2011 به یک مرکز اجتماعات تغییر کاربری داد.

در سال 1997 میلادی، شرکت اسپانیایی رپسول starchitect Norman را به استخدام خود در آورد تا یک پمپ بنزین جدید را برای ساخت در 200 منطقه از اسپانیا طراحی کند. طرح ارائه شده حاوی رنگ های سازمانی رپسول بود و با هر نقطه ای اسپانیا هارمونی داشت. تعداد، ارتفاع و میزان تداخل این سازه های چتری با یکدیگر فرق دارند اما به راحتی از فاصله دور قابل تشخیص هستند.

در سال 1997 میلادی، شرکت اسپانیایی رپسول starchitect Norman را به استخدام خود در آورد تا یک پمپ بنزین جدید را برای ساخت در 200 منطقه از اسپانیا طراحی کند. طرح ارائه شده حاوی رنگ های سازمانی رپسول بود و با هر نقطه ای از اسپانیا هارمونی داشت. تعداد، ارتفاع و میزان تداخل این سازه های چتری با یکدیگر فرق دارند اما به راحتی از فاصله دور قابل تشخیص هستند.

Helios House نام پروژه ای است که در سال 2007 میلادی توسط شرکت Office dA در لس آنجلس طراحی شد. نام این بنا Johnston Marklee است و دارای یک سقف سبز، سیستم جمع آوری باران و پنل های خورشیدی است و برای آیندگان طراحی شده است.

Helios House نام پروژه ای است که در سال 2007 میلادی توسط شرکت Office dA در لس آنجلس کلید خورد. نام این بنا Johnston Marklee است و دارای یک سقف سبز، سیستم جمع آوری باران و پنل های خورشیدی است و برای آیندگان طراحی شده.

این پمپ بنزین در سال 2011 میلادی توسط Atelier SAD در اسلواکی ساخته شد و شبیه به یک سفینه فضایی به نظر می رسد.

این پمپ بنزین در سال 2011 میلادی توسط Atelier SAD در اسلواکی ساخته شد و شبیه به یک سفینه فضایی به نظر می رسد.

این پمپ بنزین که توسط شرکت DaMilano Studio طراحی شده در منطقه شمال غربی ایتالیا قرار دارد و بیشتر شبیه به یک قطار لوکس به نظر می آید.

این پمپ بنزین که توسط شرکت DaMilano Studio طراحی شده در منطقه شمال غربی ایتالیا قرار دارد و بیشتر شبیه به یک قطار لوکس به نظر می آید.

3043878-slide-s-11-9-gorgeous-gas-stations-09socarmcdonalds02

این پمپ بنزین توسط Giorgi Khmaladze در منطقه Batumi گرجستان طراحی شده است.

3043878-slide-s-1-9-gorgeous-gas-stations-01u-dropinn

این کافه و رستوران زیبا در سال 1936 میلادی توسط Joseph Barry در تگزاس ساخته شده و حالا به عنوان نوعی جاذبه توریستی در تملک مقامات این شهر قرار دارد.

مطالب مرتبط

نگاهی به داخل فروشگاه Samsung 837 در نیویورک [تماشا کنید]

اگر نمی دانید Samsung 837 چیست باید بگوئیم نام یک فروشگاه بسیار شیک از کمپانی سامسونگ است که تازه دیروز در نیویورک افتتاح گشته. در این مغازه برخلاف نامش هیچ کالائی از شرکت مورد بحث فروخته نمی شود، بلکه در عوض به آنجا رفته و یک فنجان قهوه سفارش داده و هزینه ی آن را... ادامه مطلب

نگاهی بر 10 مورد از شاهکارهای مهندسی ساختمان در عصر کنونی

به نظر شما وجوه اشتراک عجایب هفت گانه دنیا در چیست؟ اغلب این سازه ها که با الهام از جهان گردان و نوابغ عالم ساخته شده اند صرفا به خاطر ابعاد و اندازه شان در این لیست جای گرفته اند.برای نمونه غول رودس ارتفاعی برابر با 33.5 متر داشت و تا قبل از آنکه این... ادامه مطلب

نگاهی به داخل خانه ساتیا نادلا که به قیمت 3.5 میلیون دلار برای فروش گذاشته شده

به گزارش LA تایمز، مدیر عامل کنونی مایکروسافت یعنی ساتیا نادلا خانه ی سیاتل خود را با قیمت 3.5 میلیون دلار برای فروش گذاشته.این خانه که در وب سایت املاک و مستغلات Redfin فهرست گشته، 4 اتاق خواب و سه سرویس بهداشتی دارد و  مساحت کلی آن نیز حدود 372 متر مربع اعلام گشته. این... ادامه مطلب

نگاهی به چشم انداز گوگل برای آینده پر از هرج و مرج پردازش کامپیوتری

ماتیاس دوآرته [Matias Duarte]، با یک مشکل بزرگ رو به روست. او می خواهد تا ده سال آینده، کامپیوتری که روی میز خود قرار داده اید و موبایلی که در جیب دارید را با انبوهی از اطلاعات هوشمند عوض کند. مشکلش اما اینجاست که برای انجام دادن چنین کاری، باید نحوه تعامل همه افراد با... ادامه مطلب

با «اکوکپسول» آشنا شوید؛ خانه ای متحرک با کلیه امکانات زندگی

این کپسول دوستدار محیط زیست که در ظاهر شبیه یک تخم بزرگ شترمرغ به نظر می رسد در واقع خانه ای مدرن با امکانات کامل است که به هیچ نوع شبکه برق یا سیستم لوله کشی آب نیاز ندارد و می توان حداکثر تا یک سال در آنها زندگی کرد.این اکوکپسول انرژی خود را از... ادامه مطلب

طرح نهایی استادیوم توکیو برای المپیک 2020 توسط نخست وزیر ژاپن رونمایی شد

همان طور که احتمالا می دانید، بازی های المپیک سال 2020 میلادی در کشور ژاپن و شهر توکیو برگزار خواهند شد. در همین راستا، دولت این کشور به دنبال ساخت یک استادیوم ملی در شهر مذکور بود و طراحی آن را به «زَها حدید»، یکی از برجسته ترین معمارهای انگلیسی سپرد که همیشه برای ساخت... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟