وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در سال 94 دو برابر می شود

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در سال 94 دو برابر می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه حضور خود در نوشهر، از راه اندازی اپراتور دوم پست توسط بخش خصوصی، پوشش دهی ۳G و ۴G و همچنین دوبرابر شدن سرعت اینترنت در سال ۹۴ خبر داد.

محمود واعظی با ذکر اینکه امسال حدود ۱۰ پروانه جدید برای فعالیت های ارتباطی و مخابراتی به بخش خصوصی ارائه می شود، اظهار داشت: مجوز فعالیت دومین اپراتور پستی امسال به بخش خصوصی واگذار می شود و از سوی دیگر به دنبال آن هستیم تا پروانه جدیدی برای اپراتورهای مجازی و شرکت هایی که انواع و اقسام امور ارتباطی را انجام می دهند، ارائه نماییم.

جهت اطلاع از سخنان وزیر ارتباطات درباره دوبرابر شدن سرعت اینترنت و افزایش پوشش دهی ۳G و ۴G، در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

وی در زمینه پوشش نسل های جدید شبکه تلفن همراه در کشور توضیح داد: طی ۶ ماهه گذشته، در ۲۱۵ شهر نسل سوم موبایل و در ۵۲ شهر نیز نسل چهارم توسط سه اپراتور تلفن همراه ارائه شده و امیدواریم امسال، ۵۰۰ شهر دیگر نیز به شبکه ۳G و ۴G متصل گردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه رومینگ ملی را از دیگر برنامه های حوزه ICT در سال ۹۴ بیان کرد و افزود: هدفمان از اجرای این طرح این است که اگر یکی از اپراتورها در نقطه ای پوشش ندهد، خدمت رسانی به مشترکانش توسط شرکت های دیگر انجام شود تا ارتباط کاربران با شبکه قطع نگردد.

محمود واعظی درباره بهبود آنتن دهی موبایل تاکید کرد: همچنین امسال BTSهای زیادی با در نظر گرفتن اولویت جاده های اصلی و مناطق پراهمیت نصب خواهد شد تا مشکلات و نواقص پوشش دهی تلفن همراه در کشور برطرف شود.

وی همچنین درباره سرعت اینترنت ایران و برنامه های وزارت ارتباطات برای این بخش در سال ۹۴ گفت: قصد داریم تا پایان سال، میزان پهنای باند اینترنت کشور را دوبرابر کنیم تا وضعیت موجود ارتقاء یافته و سرعت افزایش یابد.

نظرات ۳۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato