خودروهای الکتریکی ارزان زودتر از انتظار به بازار خواهند آمد

خودروهای الکتریکی ارزان زودتر از انتظار به بازار خواهند آمد

تحقیقات جدید سازمان انرژی جهانی خبر از این موضوع می دهند که خودروهای الکتریکی، به احتمال زیاد در آینده ی نزدیک می توانند از لحاظ قیمت، با نمونه های بنزینی رقابت کنند. در حال حاضر این دسته از خودروها، محصولاتی لوکس محسوب می شوند که صرفا در دسترس قشر خاصی از جامعه قرار می گیرند.

سازندگان وسایل نقلیه الکتریکی تمایل دارند تا از هزینه ساخت باتری های lithium-ion سخنی به میان نیاورند اما این تحقیق جدید نشان داده که هزینه ساخت باتری های مذکور در طی سال های ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۴، کاهشی چشمگیر داشته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تحقیقات جدید بیانگیر این موضوع هستند که در باتری های ساخته شده توسط کارخانه هایی نظیر تسلا و یا نیسان در سال ۲۰۱۴، هزینه ساخت ۳۰۰ دلار برای هر کیلو وات ساعت بوده است. این در حالیست که تا سال ۲۰۱۸،‌ این مبلغ به ۲۳۰ دلار خواهد رسید.

باتری های موجود در خودروهای الکتریکی گاهی تا نصف قیمت آن خودرو ارزش دارند، گفته می شود در صورتی که این باتری ها به بازه قیمتی میان ۱۲۵ الی ۳۰۰ دلاری دست پیدا کنند، مشخصا افراد بیشتری هم به خرید خودروهای الکتریکی ارزان تر روی خواهند آورد. در سناریویی دیگر، خودروسازان می توانند برچسب قیمت فعلی را حفظ کرده اما میزان ذخیره سازی انرژی در باتری ها را دوچندان کنند.

صرفه جویی و قیمت بسیار ارزان تر الکتریسیته از بنزین نیز یکی دیگر از عواملیست که باعث علاقه بیشتر مردم به این دسته از محصولات و در نهایت پرطرفدار شدن آنها می گردد؛ پر کردن باتری یک خودروی الکتریکی به شکل کامل، نهایتا هزینه ای ۱۰ دلاری در بر خواهد داشت که مساوی با چند لیتر بنزین است. در این تحقیق نشان داده شده که هزینه ساخت باتری ها به شکل سالانه ۸ درصد کاهش می یابد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato