سهم بالای فیس بوک از اپلیکیشن های پر استفاده گوگل پلی

گوگل پلی پس از سال ها تلاش بی وقفه میلیون ها توسعه دهنده، حالا تبدیل به فروشگاهی عظیم شده که بخش بزرگی از آن، متروکه ای بیش نیست. اما برای اینکه بتوان کاربران را مشتاق به استفاده از اپلیکیشن ها نگاه داشت، باید سرویس های با کیفیت و به درد بخور ارائه داد. فیسبوک در این زمینه موفق شده و از 4 اپلیکیشن برتر گوگل پلی، 3 تای آن ها متعلق به فیسبوک است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس تحقیقات Querttra روی 75 میلیون تلفن اندرویدی، پرطرفدارترین و فعال ترین اپلیکیشن اندرویدی، اپلیکیشن فیسبوک است. البته باید در نظر داشت که تقریبا نیمی از 75 میلیون تلفن متعلق به بازار آسیا بوده و باقی مانده در مناطق دیگر به شکل مساوی تقسیم شده است.

آمار می گوید که دارندگان اپلیکیشن های فیسبوک، بلکبری مسنجر و واتزاپ، پس از 90 روز از نصب اپ روی تلفن همراه شان، همچنان هم مایل به استفاده از برنامه هستند. در حالی که اپلیکیشن های مطرح دیگر، پس از سه ماه، نزدیک به 70 درصد مخاطبین شان را از دست می دهند.

اینستاگرام با رقم 50 درصدی (کاربران از دست داده پس از 90 روز) در رتبه بعدی قرار دارد و پس از آن WeChat، اسنپ چت و توییتر قرار دارند. توییتر پس از سه ماه، تقریبا 70 درصد کاربران اش را از دست می دهد که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

فیسبوک مالک اینستاگرام، واتزاپ و البته Messenger است که البته مورد آخر چندان رتبه بالایی به دست نیاورده. جالب اینجاست که بلک بری مسنجر در بازار آسیا بسیار عالی عمل می کند که یکی از دلایل آن احتمالا قرار داد با توسعه دهندگان تلفن همراه است که اپلیکیشن را به صورت پیشفرض روی تلفن قرار می دهند.

از همین سو، اپ های غربی مثل اسنپ چت، اسکایپ و توییتر، کاربران شان را در آسیا از دست می دهند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟