آیپد ۱۲.۹ اینچ اپل با قلم استایلوس بلوتوث از راه خواهد رسید [شایعه]

آیپد ۱۲.۹ اینچ اپل با قلم استایلوس بلوتوث از راه خواهد رسید [شایعه]

وب سایت اپل اینسایدر گزارش می دهد که کمپانی اپل، در حال توسعه یک مدل ۱۲.۹ اینچی از آیپد جدید با طراحی تقریبا متفاوت از آنچه پیشتر دیده ایم است. قبلا نیز چنین شایعه ای را تحت عنوان iPad Pro بارها شنیده بودیم اما این بار، برخی از مشخصات دستگاه نیز فاش گشته اند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

منابع اپل اینسایدر به این وب سایت گزارش داده اند که اپل در حال حاضر تلاش می کند تا NFC را به آپید پرو آورده و پرداخت هایی الکتریکی را با Apple Pay آسان تر کند. گفته می شود که این NFC همچنین برای جفت شدن با سایر ابزارهای جانبی نیز به کار گرفته خواهد شد؛ ابزارهایی همانند یک قلم استایلوس که گفته می شود اپل در حال توسعه آن است.

این منبع همچنین ذکر کرده که در نمایشگر آیپد بزرگ، از یک فناوری لمسی جدید بهره گرفته شده که تاخیر تماس را به حداقل می رساند. گفته می شود چنین قابلیتی، می تواند به راحتی کارکرد یک قلم استایلوس را به شکل قابل توجهی بهبود دهد. لازم به ذکر است که اپل اینسایدر ادعا دارد که قلم هوشمند آیپد، از طریق بلوتوث به این دستگاه متصل گشته و به فشار وارده نیز حساس خواهد بود، بدین شکل می توان هنگام نوشتن، به شکل طبیعی تری دست خط شخصی را به نوشته های دیجیتالی بدل ساخت.

12761-6963-131209-Pencil-0-l

جدا از فناوری های یاد شده، اپل می خواهد تکنولوژی فورس تاچ خود را نیز به آپید پرو بیاورد تا هنگامی که با انگشتانمان با آیپد کار می کنیم نیز بتوانیم با فشارهای کم و زیاد، کاربرد های جدیدی با آن داشته باشیم. همانگونه که اطلاع دارید، اپل این فناوری را به مک بوک جدید و مک بوک پرو در کنار ساعت هوشمند خود آورده است و حال گفته می شود در آیپد و آیفون های بعدی نیز شاهد حضور این فناوری در قسمت نمایشگر خواهیم بود.

خبر دیگر اینکه آپید جدید از یک پورت USB-C بهره خواهد برد. هنوز البته مشخص نیست که USB-C جایگزین پورت Lightning خواهد شد یا به عنوان گزینه دوم در کنار پورت قدیمی تر اپل قرار خواهد گرفت اما در هر صورت، حضورش در آیپد پرو قطعیست. از سوی دیگر خبر رسیده که آیپد پرو، از نسل جدید پردازنده های سری A اپل استفاده خواهد کرد که البته این موضوع جای تعجبی ندارد. در حال حاضر آخرین نسل از تبلت های اپل به نام ایر ۲، از پردازنده A8X بهره می جوید.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato