توسعه دهندگان اندروید و دستیابی به قابلیت A/B در گوگل پلی

خبرهای جدیدی از گوگلپلکس شنیده می شود؛ گویا غول جستجو قصد دارد در فروشگاه اپلیکیشن های خود به نام Google Play، قابلیت های بیشتری به توسعه دهندگان بدهد. قابلیت هایی نظیر استفاده از چند آیکون متفاوت برای اپلیکیشن خود، توضیحات مختلف و همچنین قیمت هایی متفاوت برای دسته بندی های مختلف کاربران.

وب سایت The Information گزارش می دهد گوگل به زودی و در کنفرانس توسعه دهندگان خود به نام I/O، قصد رونمایی از ویژگی A/B را دارد که در اصل همان قابلیت هایی که برایتان ذکر کردیم را در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن ها قرار می دهد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

قابلیت A/B می تواند توانایی بیشتری به توسعه دهندگان دهد تا بازخورد بهتری از میلیون ها کاربر گوگل پلی دریافت کنند.

The Information می نویسد: «توسعه دهندگان قادر خواهند بود که برای مثال ببینند اگر اپ خود را به جای ۲.۹۹ دلار، با قیمت ۱.۹۹ دلار عرضه کنند چه تعداد کاربر بیشتری آنها را خریداری می کنند. یا حتی اینکه تغییر در آیکون یک اپلیکیشن می تواند باعث ایجاد علاقه بیشتر در کاربران گردد یا خیر.»

راهکار جدید گوگل اجازه خواهد داد تا توسعه دهندگان قادر باشند تکنیک های استراتژیک جدیدی را برای مخاطبان خود مورد آزمایش قرار دهند. همانگونه که ذکر کردیم، آیکون یک اپلیکیشن می تواند در یک کشور، بر روی قابلیت خاصی که کاربران آن محل علاقه دارند اشاره کند.

ذکر این نکته نیز لازم است که تغییراتی که در موردشان سخن گفتیم صرفا مختص به فروشگاه گوگل پلی خواهد بود؛ توضیحات، آیکون و حتی قیمت می توانند برای مکان های مختلف متفاوت باشند اما خود اپ به شکل کامل یکسان خواهد ماند. اگرچه دریافت هزینه های مختلف از کاربران کشورهای متفاوت کار چندان صحیحی نیست اما در هر صورت می توان گمان کرد که توسعه دهندگان مشخصا از قابلیت ها و همچنین امکانات جدیدی که گوگل در اختیارشان گذاشته، خوشنود خواهند بود. قابلیت هایی که گویا از طرف مقابل، اپ استور اپل فعلا برایشان پاسخی ندارد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟