اولویت دادن موتور جستجوی بینگ به سایت های بهینه سازی شده برای موبایل

چندی پیش بود که گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی دنیا، اعلام کرد که سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی شده اند، اولویت بیشتری پیدا می کنند و در نتایج جستجو، بالاتر از سایر سایت ها به نمایش در می آیند.

اکنون بینگ نیز راه گوگل را پیش گرفته و امتیاز بیشتری را به سایت های مناسب برای موبایل، اختصاص می دهد. روزانه تعداد جستجوهای بسیاری از طریق دستگاه های همراه در بینگ صورت می پذیرد و در صورتی که نتایج به نمایش درآمده برای موبایل بهینه سازی نشده باشند، کاربر تجربه خوبی از جستجوی خود به دست نمی آورد؛ بر همین اساس مایکروسافت قصد دارد با این سیاست، رضایت کاربران را جلب نماید.

شیام ژیاسانکار، از مسئولین بینگ، در این رابطه می گوید: «سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی شده اند، در الگوریتم جدید اولویت بیشتری برای نمایش پیدا می کنند. اما این موضوع بدین معنی نیست که سایت های دیگر قرار است حذف شوند. اگر سایتی ارتباط بسیاری با عبارت جستجو شده توسط کاربر داشته باشد، حتی اگر برای موبایل بهینه نشده باشد باز هم در رده های نخست به نمایش در می آید.»

در صورتی که دکمه ها و لینک های قرار داده شده در سایتی بسیار کوچک باشند، یا متون در آن قابل خواندن نباشند، بینگ سایت مذکور را برای موبایل مناسب نمی دادند و اولویت نمایش آن را پایین می آورد. پلاگین هایی که بر روی موبایل کار نمی کنند و اجبار کاربر به اسکرول افقی، از جمله دیگر مواردی هستند که بینگ برای آن ها امتیاز منفی قائل می شود.

انتظار می رود که الگوریتم جدید بینگ طی ماه های آینده، تاثیر خود را بر روی نتایج این موتور جستجو نشان دهد. به نظر می رسد با اعلام پیش از موعد چنین تغییری، مایکروسافت قصد دارد به صاحبین وبسایت ها این فرصت را بدهد تا پایگاه های خود را برای موبایل بهینه سازی نمایند.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟