همه چیز درباره آیفون 13
وزیر حمل و نقل آمریکا خواستار تسریع ارتباط دو سویه اتومبیل ها شد

وزیر حمل و نقل آمریکا خواستار تسریع ارتباط دو سویه اتومبیل ها شد

وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا خواستار آن شده که هرچه سریع تر امکان برقراری ارتباط دو سویه میان وسایل نقلیه این کشور فراهم گردد. در همین راستا آنتونی فاکس اعلام کرده که به زودی قانونی برای اجباری کردن ارتباط ماشین با ماشین یا V2V در اتومبیل های تولیدی جدید تصویب خواهد شد.

این مقام رسمی آمریکایی که در سیلیکون ولی سخنرانی می کرد، افزود که تمام تلاشش را برای تسریع در اجرایی شدن این برنامه از سوی دولت به کار می گیرد و به عنوان نمونه مشغول رایزنی هایی با FCC است تا مطمئن شود که طیف ۵.۹ گیگاهرتز کاملا تست شده و زمانی که این تکنولوژی طی دهه های آینده به دست مصرف کنندگان رسید، مشکلی نخواهد داشت.

منظور از ارتباط دوسویه میان خودروها این است که ماشین های در حال حرکت سطح خیابان، به صورت مستمر با اتومبیل های کناری خود در ارتباط باشند و پیش از بروز سانحه، راننده را در جریان قرار دهند.

به این تریب احتمال آنکه در آینده شاهد حرکت ماشین ها در نقاط خطرناک و کور باشیم، بسیار پایین خواهد بود چراکه تجهیزات کارگذاشته شده در داشبورد ماشین پیش از بروز هر نوع حادثه شما را در جریان قرار می دهند.

فاکس ابراز امیدواری کرده است که تکنولوژی V2V در کنار ماشین های خودران نهایتا می تواند به کاهش سوانح رانندگی سطح جاده ها کمک شایانی نماید. البته ناگفته نماند که هنوز تا ورود این فناوری به سطح خیابان ها راه درازی در پیش مانده، اما دولت ایالات متحده آمریکا دست کم این امید را داده است که هیچ مانعی برای عملیاتی شدن این ایده وجود نخواهد داشت.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato