چرا گوگل تلفن های هوشمند بزرگ را دوست دارد؟

چرا گوگل تلفن های هوشمند بزرگ را دوست دارد؟

مدتی است که کوچک شدن تلفن های همراه روندی معکوس گرفته و شرکت ها دیگر ترسی از ارائه محصولات عظیم الجثه از خود نشان نمی دهند. گوگل هم از جمله این تولیدکنندگان است که با ارائه هر نسل جدید، اندکی به اندازه تلفن های هوشمند سری نکسوس افزوده است.

شرکت ساکن مانتین ویو این سری محصولات را به عنوان نماینده سخت افزاری برای اجرای پلتفرم نرم افزاری خود عرضه می کند و حالا اندازه آنها در آخرین نسل به ۶ اینچ رسیده که مرز بین تلفن های هوشمند و فبلت ها به شمار می رود.

مدیر تبلیغات گوگل در مصاحبه با وال استریت ژورنال می گوید تلفن های ب،زرگ باعث افزایش درآمد گوگل از تبلیغات در موتور جستجویش می شوند. ناگفته نماند که در سال های اخیر، بطور موازی همراه با افزایش ترافیک وب موبایل، کسب و کار این شرکت در حوزه تبلیغات جستجو نیز افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

این در حالی است که جستجوهای موبایلی به سختی به خرید منتهی می گردند، چراکه نمایش تبلیغات در نمایشگرهای کوچک این دستگاه ها دشوارتر است و در نتیجه مشتریان علاقه کمتری به اتمام فرایند خرید خواهند داشت.

Sridhar Ramaswamy در این مصاحبه با اشاره به تلفن نکسوس ۶ خود گفت با بزرگتر شدن اندازه تلفن ها، اختصاص فضای مناسب به تبلیغات هم آسان تر می شود. وی البته در عین حال اعتقاد دارد تلفن هایی با این سایز باید عملا تبلت محسوب گردند، چرا که تمام قابلیت هایی که یک تبلت برای شما فراهم می آورد (مثل سر زدن به سایت های مختلف و پر کردن فرم های اینترنتی)، به سادگی از طریق محصولاتی با این اندازه نیز، قابل دستیابی هستند.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato