پیشنهاد 7 میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید بلک بری

هفته گذشته شایعات در مورد فروش بلک بری مجددا قوت گرفت و این بار نام هایی چون مایکروسافت، شیائومی، هوآوی و لنوو در لیست علاقمندان به خرید دیده می شدند.

در ماه ژانویه نیز خبر رسید که سامسونگ به این شرکت پیشنهاداتی داده و حتی گفته شد که مبلغ پیشنهادی آن در حدود ۷.۵ میلیارد دلار بوده است اما بلک بری دریافت هرگونه پیشنهاد از سوی این شرکت کره ای را رد کرد و مدعی شد که اصلا چنین چیزی وجود نداشته است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

امروز اما ارزیابی های تازه ای صورت گرفته و شایعه شده است که مایکروسافت در نظر دارد پیشنهاد خرید ۷ میلیارد دلاری به بلک بری بدهد. این رقم برابر با ۱۳.۲۳ دلار بابت هر سهم است که در حدود ۲۶ درصد بیشتر از ارزش واقعی آن به شمار می رود چراکه در روز جمعه هر سهم این شرکت با رقم ۱۰.۴۸ دلار معامله گردید.

از طرف دیگر، گزارشات اخیر هم نشان می دهد که تلفن های هوشمند پاسپورت و کلاسیک بلک بری هم فروش خوبی ندارند و این شرکت نیز اخیرا تصمیم گرفته که نیروهایش در دفاتر بین المللی را تعدیل نماید.

اما علت علاقمندی این شرکت ها به خرید بلک بری را شاید بتوان به اعتبار و شهرتش در ایجاد ارتباطات ایمن برای کاربران مرتبط دانست.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، این کمپانی در جریان یک قرارداد ۴.۷ میلیارد دلاری با Fairfax Financial به صورت خصوصی در آمد که یکی از پیامدهای این توافق برکناری تورستن هینس از سمت مدیرعاملی و جایگزین شدن آن با جان چن بود.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟