گوگل از پوشیدنی مبتنی بر رادار خود به نام پروژه سولی پرده برداشت

گوگل از پوشیدنی مبتنی بر رادار خود به نام پروژه سولی پرده برداشت

گوگل از پوشیدنی مبتنی بر رادار خود به نام پروژه سولی پرده برداشت

در جریان مراسم I/O 2015، یکی از بخش ها بیش از اندازه مورد توجه حاضرین قرار گرفت. تیم پروژه ها و تکنولوژی های پیشرفته گوگل موسوم به ATAP وظیفه دارد ابزارهای جالب و جدیدی را برای استفاده همگان بسازد و در جریان این کنفرانس از ساخت پوشیدنی تازه ای سخن گفت که همگان را به تعجب وا داشت.

این پوشیدنی پروژه سولی نام دارد اما با انواع دیگر محصولات مرتبط با این دسته فرق می کند. پروژه سولی نه یک ساعت هوشمند بلکه خود شما هستید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اعضای تیم ATAP گوگل می دانند که دستان شما بهترین ابزار برای تعامل تان با ابزارهای مختلف هستند اما همه چیز هم صرفا یک دستگاه نیست. در واقع این پروژه قصد دارد دستان و انگشتان شما را به تنها اینترفیسی بدل کند که به آن نیاز خواهید داشت.

برای عملیاتی شدن این مهم، گوگل نوعی رادار را طراحی کرده که بسیار کوچک است و به راحتی در داخل بدنه یک ساعت هوشمند جای می گیرد. این رادار کوچک حرکات بدن شما را به صورت آنی تحت نظر گرفته و از این حرکات برای تغییر دادن سیگنال های خود بهره می گیرد.

با حرکت دادن دست ها از جهتی به جهت دیگر و یا دور کردن آن از رادار، سیگنال های آن نیز تغییر می یابند و جالب است بدانید که با مشت کردن دست هم این سیگنال ها عوض می شوند.

برای اینکه سیگنال های یاد شده برای اپلیکیشن ها یا سرویس های مختلف معنا و مفهوم پیدا کنند، تیم گوگل از APIهای مشخصی بهره گرفته است. البته ناگفته نماند که این پروژه هنوز هم روزهای نخستین خود را پشت سر می گذارد، با این همه، توانست حاضران در سالن را شگفت زده کند و به جای آنکه امکان استفاده بدون دست از گجت ها را برای شما میسر کند، خودتان را به رابط کابری بدل می کند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل