تعداد کاربران ویندوز ۸ و ۸.۱، برای اولین بار از XP بیشتر شد

در میان سیستم عامل های دسکتاپ، برای اولین بار مجموع کاربران ویندوز ۸ و ۸.۱ از کاربران ویندوز اکس پی فراتر رفتند. کمپانی Net Applications اعلام نموده که در ماه May، سهم ویندوز ۸.۱ در میان پلتفرم های دسکتاپ به ۱۲.۸ درصد رسیده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سهم ویندوز اکس پی در ماه گذشته از ۱۵.۹ به ۱۴.۶ درصد تنزل پیدا کرده؛ این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت البته همچنان در جایگاه دوم قرار دارد هرچند که همچنان از نسخه ی ۸.۱ نیز جلو تر است، اما اگر ۳.۶ درصد سهم ویندوز ۸ را با ۱۲.۸ درصد سهم ویندوز ۸.۱ جمع کنیم، برای اولین بار این نسخه ها با ۱۶.۴ درصد توانسته اند از اکس پی پیشی بگیرند.

marketsharewindows

البته نباید فراموش کرد که ویندوز ۷ با ۵۷.۷ همچنان پیشتاز همه پلتفرم های دسکتاپ است و در مقام چهارم نیز می توان Mac OS X نسخه ۱۰.۱۰ را با ۴.۲ درصد مشاهده کرد.

ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و هیچگاه نتوانست محبوبیتی در میان کاربران کامپیوترهای شخصی پیدا کند. یک سال بعد، ویندوز ۸.۱ از راه رسید تا وعده هایی که در نسخه پیش داده شده بود را به شکل بهتری عملی سازد، بخصوص هماهنگی با نمایشگر های لمسی.

مایکروسافت حتی در آوریل سال ۲۰۱۴، پشتیبانی فنی از XP را خاتمه داد تا بلکه بتواند کاربران را برای بروز رسانی به نسخه  های بالاتر قانع کند؛ اما به علت عملکرد بسیار ضعیف نسخه های ۸ و ۸.۱، کاربران تقریبا احساس نیاز برای هجرت از ویندوز اکس پی را احساس نمی کردند.

promo-windows-10-03b_story

اما به پیش رو و آینده ی ویندوز که نگاه کنیم، نسخه دهم یک مدعی بسیار بزرگ است و در روز ۲۹ جولای و پس از عرضه رسمی، می خواهد آمارهای اینچنینی را دگرگون سازد؛ بخصوص با طرح بروز رسانی رایگان و یک ساله خود.

اهالی ردموند به ویندوز ۱۰ امید زیادی داشته و با یک تجربه یکپارچه در میان همه ی محصولات، قصد دارند ناکامی های نسخه هشتم را به دست فراموشی بسپارند.

ویندوز ۱۰ از ماه اکتبر سال گذشته تحت عنوان نسخه های پیش نمایش فنی در دسترس علاقه مندان قرار داشته و از آن تاریخ به شکل مداوم در حال بروز رسانی شدن بوده است. جالب اینکه نسخه های پیش نمایش ویندوز ۱۰ نیز در میان آمار کمپانی Net Applications نیز آمده اند و در واقع توانسته اند آماری برابر با ۰.۱۳ درصد را در میان کاربران کامپیوترهای شخصی، از آن خود نمایند؛ رقمی که مشخصا در ماه های آینده، افزایشی چشم گیر خواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟