به لطف آزمایشی جدید، همه بیماری هایی که به آنها ابتلا یافته اید مشخص می شوند

لیست بیماری هایی که در تمام طول عمر خود به آنها مبتلا شده اید در DNA شما ذخیره می شود و حالا تیمی از موسسه پزشکی Hughes به روشی برای دستیابی به این اطلاعات دست یافته است.

این دستاورد بخشی از پروژه ای به نام VirScan است و امید می رود که تحولی عظیم را در تست های پزشکی به وجود آورد و به پزشکان کمک کند که سوابق مربوط به بیماری ها را از زمان های بسیار دور مشخص نمایند.

نکته جالب تر اینکه تست یاد شده گران هم نیست و حدودا ۲۵ دلار تمام می شود. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

 سرپرستی این پروژه بر عهده استفان الیج بوده است که می گوید پزشکان معمولا با استفاده از نوعی سیستم تست مبتنی بر آزمون و خطا در مورد علائم بیماری ها، اقدام به درمان آنها می کنند.

در مقابل در تست VirScan صرفا به بررسی عوامل بیماری زایی پرداخته می شود که بدن شما با آنها برخورد داشته و روی عوامل دردسرساز تاکید می گردد.

این تکنیک می تواند نقشی کلیدی در تشخیص و درمان بیماری هایی داشته باشد که دوران نهفتگی طولانی مدتی دارند و از آن جمله می توان به HIV و هپاتیت C اشاره نمود.

این تیم در جریان تحقیقات خود همچنین دریافت که بدن اغلب افراد به شیوه ای مشابه به عفونت ها واکنش نشان می دهند و به لطف این یافته می توان برای بیماری های درمان نشده قبلی نیز واکسن طراحی کرد.

دکتر الیج همچنین باور دارد که این تکنولوژی می تواند دانشمندان را در یافتن ارتباط میان عفونت های ویروسی و بیماری های غیر ویروسی از جمله دیابت یاری دهد.

با استفاده از یک دستگاه VirScan، دانشمندان می توانند به راحتی نرخ ابتلا به بیماری را در نواحی مختلف جهان با یکدیگر مقایسه نموده و به اطلاعات خوبی در این رابطه دست پیدا کنند.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟