مایکروسافت به برترین ایده های ارائه شده برای کار با هولولنز جایزه می دهد

مایکروسافت به برترین ایده های ارائه شده برای کار با هولولنز جایزه می دهد

مایکروسافت به برترین ایده های ارائه شده برای کار با هولولنز جایزه می دهد

مایکروسافت دوست دارد از نظرات پژوهشگران در رابطه با موارد مصرف هولولنز مطلع شود و در همین راستا از طریق یک فراخوان عمومی، از محققین و صاحب نظرانی که می خواهند با این هدست واقعیت مجازی کار کنند، درخواست کرده طرح های پیشنهادی خود را به آن ارائه دهند.

این شرکت در نظر دارد نهایتا به پنج گروه که برترین ایده ها را ارائه داده اند مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به همراه دو کیت توسعه نرم افزاری هدیه بدهد که مجموعا برابر با ۵۰۰ هزار دلار و ۱۰ هدست می شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

جانت وینگ معاون واحد تحقیقات مایکروسافت در این رابطه گفت: ما انتظار داریم که محققان روش های مبتکرانه ای را برای استفاده از هولولنز ارائه نمایند که از آن جمله می توان به آموزش تعاملی دانش آموزان و کار با اطلاعات هولوگرافیک برای تشخیص ارتباطات جدید میان آنها اشاره نمود.

حقیقت این است که مایکروسافت هنوز هم نمی داند هولولنز چه موارد مصرفی می تواند داشته باشد البته ایده هایی در این رابطه دارد. از همین رو، شرکت مذکور اعلام کرده که بی صبرانه منتظر دریافت ایده های نو در مورد نحوه استفاده از هولولنز برای بصری سازی اطلاعات، تسهیل فرایند برقراری ارتباط و کمک به آموزش پزشکی و کاربرد در رشته های طراحی است.

این شرکت همچنین مشتاق است بداند چطور می تواند از این هدست در حوزه های هنری بهره بگیرد و اعلام نموده که دوست دارد ببیند چگونه از آن برای قصه گویی یا روزنامه نگاری تعاملی بهره گرفته می شود.

اما تا زمانی که پیشنهادات ارائه شده از سوی پژوهشگران به «درک نقش و موارد مصرف احتمالی محاسبات هولوگرافیک در جامعه» کمک کند، هر ایده ای که از سوی آنها ارائه گردد مورد بررسی قرار می گیرد و موضوعات صرفا به موارد یاد شده محدود نمی شوند.

این شرکت همزمان با شروع ماه سپتامبر پیشنهادات ارائه شده در این باره را دریافت خواهد کرد و طبق اعلام آن صرفا پژوهشگران دانشگاهی و غیر وابسته به سازمان های دیگر می توانند در این طرح مشارکت نمایند. به نظر می رسد که ردموندی ها در نهایت بتوانند پروژه های جالبی را با استفاده از هولولنز کلید بزنند و با کمک این پژوهشگران به ایده های بهتری برای استفاده از واقعیت مجازی دست پیدا کنند.

از طرفی روشن است که هدست های واقعیت مجازی می توانند موارد مصرف بسیاری به خصوص در حوزه نقل داستان داشته باشند و ظاهرا پس از ارائه هولولنز به بازارهای جهانی می توانیم شاهد کاربرد آن در این حوزه باشیم. در پایان لازم است خاطر نشان کنیم که اسامی برندگان در ماه اکتبر اعلام می گردد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل