یک سرمایه گذار اینترنتی مبلغ 100 میلیون دلار را به جستجوی حیات فرا زمینی اختصاص داد

یک سرمایه گذار اینترنتی مبلغ 100 میلیون دلار را به جستجوی حیات فرا زمینی اختصاص داد

یک سرمایه گذار اینترنتی مبلغ 100 میلیون دلار را به جستجوی حیات فرا زمینی اختصاص داد

جستجو به دنبال حیات فرا زمینی مدتی است که تب و تاب زیادی پیدا کرده است و حالا یوری میلنر (سرمایه گذار اینترنتی) و بنیاد تحت سرپرستی وی به نام Breakthrough Prize تصمیم گرفته اند که مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را به پروژه ای تحت عنوان Breakthrough Listen اختصاص دهند که قرار است با استفاده از تلسکوپ های رادیویی، لیزر و دیگر تجهیزات به دنبال علائم و نشانه های حیات فرازمینی بگردد.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، از این سرمایه در ساخت و توسعه تجهیزات پردازشی جدیدی بهره گرفته می شود که می توانند فرایند کاوش را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پژوهشگران نیز برای عملیاتی کردن این پروژه باید طول موج های رادیویی و آسمانی را به دقت مورد بررسی قرار داده و این امواج را با جزئیات و سرعت بیشتری تحلیل کنند. تلسکوپ رادیویی مورد استفاده برای این منظور آنطور که گفته شده صدبرابر سریع تر از انواع مشابه عمل می کند و طول موج هایی تا ۵ برابر بزرگ تر را تحلیل خواهد کرد.

براساس توافق صورت گرفته، بودجه  لازم برای انجام این فعالیت های تحقیقاتی به مدت ۱۰ سال تامین می گردد و نتایج آن هرچه که باشد، در هر صورت می تواند باعث پیشرفت علم شود.

این تحقیقات به دانشمندان سراسر جهان کمک خواهد کرد تا تمامی کهکشان های هستی را بررسی کرده و تحقیقات خود را صرفا به گروه کوچکی از ستاره ها محدود نکنند.

همچنین قرار است که بخش اعظمی از نتایج پروژه Breakthrough Listen به صورت عمومی منتشر شود تا هر ستاره شناس و منجمی بتواند از این اطلاعات استفاده نماید.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل