حسگرهای کوچک Density به شما کمک می کنند تا از مکان های پر ازدحام دوری کنید

حسگرهای کوچک Density به شما کمک می کنند تا از مکان های پر ازدحام دوری کنید

بسیاری از ما دوست نداریم در کافه ای شلوغ اوقات خود را بگذرانیم و یا در یک باشگاه ورزشی که ازدحام جمعیت زیادی دارد به تمرین بپردازیم. در پاسخ به همین نیاز کمپانی Density حسگرهای جدیدی را معرفی کرده که به کاربرانش کمک می کند تا اطلاعات دقیق تری از میزان شلوغی یا خلوتی مقصد مورد نظرشان داشته باشند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از این خبر داده بودیم که گوگل هم در دوری کردن از مکان های شلوغ به شما کمک خواهد کرد. اما روش کار دستگاه های Density متفاوت است. سنسورهای این شرکت به ردیاب های اینفراردی کوچکی مجهز هستند که به اپلیکیشن مخصوص متصل شده و اطلاعات دریافتی خود را با آن به اشتراک می گذارند.

برای مثال می توان این حسگرها را در ورودی یک ساختمان نصب و آمار ورود و خروج در آن مکان را ثبت کرد. این داده ها با گذشت زمان پردازش شده و نمودارهای مختلفی از میزان افزایش یا کاهش رفت و آمد در ساختمان مورد نظر را در دسترس کاربر قرار می دهند.

ویژگی مذکور می تواند برای فروشندگان و مالکان مجتمع های تجاری و تفریحی نیز بسیار کاربردی باشد و به آنها دید بهتری برای برنامه ریزی های آینده شان بدهد، برای مثال قادر خواهند بود در زمان خلوتی فروشگاه های شان اقدام به ارائه ی تخفیف های ویژه کرده و یا وقتی صندلی خالی در رستوران خود دارند از طریق ناتیفیکیشن این موضوع را به مشتریان در صف انتظار اطلاع دهند.

در چند وقت اخیر شرکت های تکنولوژیک متعددی به جمع آوری و پردازش اطلاعات مکانی افراد علاقه نشان داده اند. روندی که به نظر می رسد با ورود غول های بزرگی مانند گوگل، شتاب بیشتری خواهد گرفت و احتمالا در آینده شاهد دستگاه های بیشتری از نوع حسگر هایی که در بالا به آنها پرداختیم خواهیم بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato