دستگاه های مانیتورینگ کودک هم ممکن است مورد نفوذ هکرها قرار بگیرند

اگر از دستگاه مانیتورینگ کودک خود صداهای عجیب و غریب شنیدید به وحشت نیفتید، شاید این صدای یک هکر باشد که به گوشتان می رسد. تیم امنیتی Rapid 7 به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد بعضی از دستگاه های مانیتورینگ کودک متصل به اینترنت تا چه حد نسبت به نفوذ هکرها آسیب پذیرند.

تیم رپید دستگاه های مانیتورینگی از هشت سازنده (شامل فیلیپس و Withings) را آزمایش کرده و دریافته که هکرها، برای بر هم زدن آرامش یک خانواده و جاسوسی از آنها می توانند به راحتی به چنین دستگاه هایی نفوذ کنند. به عنوان مثال، بعضی از این دستگاه ها دارای اپلیکیشن های تحت وبی هستند که هکرها با یافتن نقطه ضعف آن می توانند به دوربین این وسایل دسترسی داشته باشند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

با دسترسی به دوربین، هکر می تواند افراد دیگری را نیز به تماشای پخش زنده تصاویر از دوربین دستگاه دعوت کند. این تنها مثالی بود تا تصوری از میزان آسیب رسانی این ضعف امنیتی داشته باشید.

متأسفانه از میان هشت کارخانه تولید کننده این دستگاه ها، تنها فیلیپس در مورد این مشکل پاسخگو بوده و قول داده تا مشکلات امنیتی دستگاه های مانیتورینگش را به زودی مرتفع کند.

رپید ۷ هشدار داده که والدین کودک نباید تنها نگران سو استفاده افراد منحرف از این وسیله باشند، بلکه جاسوسان صنعت هم می توانند از نقاط ضعف دستگاه برای دزدی اطلاعاتی و این که چه کسانی از موبایل و رایانه برای ارتباط با کودک استفاده می کنند هم بهره ببرند.

گزارش کاملی از دستگاه های آسیب پذیری که توسط این گروه امنیتی شناسایی شده را می توانید از این لینک مطالعه کنید.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟