همه چیز درباره آیفون 13
ساعت اپل تاکنون در بازار چین بیش از ۱ میلیون دستگاه فروش داشته است

ساعت اپل تاکنون در بازار چین بیش از ۱ میلیون دستگاه فروش داشته است

اپل بیش از ۱.۰۷ میلیون دستگاه ساعت هوشمند در کشور چین به فروش رسانده است. این آماری است که بر اساس تحلیل های موسسه TalkingData به دست آمده، موفقیتی که موسسه مذکور، از جمله دلایل آن را وجود بیش از ۸۰ هزار اپلیکیشن (از جمله نرم افزار محبوب WeChat با ۱ میلیارد کاربر چینی ثبت شده) روی پلتفرم این شرکت اعلام می کند.

با اعلام چنین خبری یک بار دیگر این سوال در اذهان زنده می شود که میزان فروش ساعت جنجالی اپل به طور کلی در سطح جهان چه تعداد بوده است، پرسشی که شرکت ساکن کوپرتینو با وجود تخمین هایی که از موفقیت و سود سرشار این محصول حکایت دارند، از پاسخ دادن به آن اجتناب می کند.

تیم کوک مدتی پیش در پاسخ به دلیل چنین تصمیمی اعلام کرده بود برای جلوگیری از وارد آمدن فشار مضاعف و بی دلیل، تصمیم گرفته شده به تعداد دقیق فروش این محصول اشاره نشده و به اعلام آمار ترکیبی آن در بخش «دیگر محصولات» بسنده شود.

گفتنیست این عدم شفافیت باعث شده گمانه زنی های مختلفی بین کارشناسان امر به وجود آمده و برخی بر خلاف گفته های اولیه تیم کوک، آمار فروش محصول یاد شده را با وجود بالا بودن، کمتر از میزان پیشبینی شده اعلام کنند.

گمانه زنی هایی که باید صبر کرد و دید استقبال بالای کاربران چینی از ساعت هوشمند اپل موجب تغییر آن می شود یا خیر.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato