پلی استیشن یکی از «صمیمانه ترین» برندهای حال حاضر جهان است

ما در آینده ی سایبری زندگی می کنیم؛ این بدان معناست که ما با برندهای معتبر، ارتباط شخصی داریم. حالا افرادی پیدا شده اند که میزان نزدیکی ما با کمپانی های مختلف را اندازه گیری کرده اند.

بنابر گزارش MBLM، پلی استیشن سونی، در رتبه ی سوم «صمیمانه ترین برند» برای رده ی سنی ۱۸ تا ۳۴ قرار گرفته است. این رتبه با فاصله ی کمی، پایین تر از آمازون و اپل به دست آمده. اگر درست نمی دانید که معنای صمیمیت در این نوشته چیست، MBLM آن را رابطه ی سفت و سخت میان یک شخص و یک برند توصیف کرده که در نهایت موجب پیشرفت صنعت و تجارت می شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شواهد بسیار زیادی در سال های اخیر نشان داده که ارتباط عمیقی میان سونی و گیمرها وجود دارد و کنسول پلی استیشن ۴ این شرکت، با سرعت بسیار بیش تری نسبت به کنسول های دیگر سونی می فروشد. بازار جهانی گیمینگ، چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد و سونی ثابت کرده که با برقراری ارتباط درست با مصرف کنندگان، می توان بخش مهمی از این بازار را تصاحب کرد.

MBLM در کمک کردن به کمپانی ها برای رشد و پیشرفت برندهایشان تخصص دارد؛ بنابراین مسلما برای آن ها مهم است که مردم نیز درکی از این مسئله داشته باشند. به عنوان بخشی از گزارش نهایی، MBLM تعداد ۶.۰۰۰ مصرف کننده را از سراسر ایالات متحده، مکزیک و ایالات متحده عربی انتخاب کرد. در نهایت، این افراد حدود ۵۴.۰۰۰ ارزیابی مختلف درباره ی برندهای متعدد ارائه دادند. به گفته ی MBLM، این کار به آن ها اجازه داد تا از احساسات افراد نسبت به کمپانی هایی مشخص باخبر شوند.

آمازون، که حالا عمیقا وارد تجارت گیمینگ شده، در رتبه ی اول قرار گرفت؛ زیرا براساس تحقیق ها، این شرکت توانسته نوعی فضای مقدس برای کاربرانی که دائما با آن ها در ارتباط است فراهم آورد. آمازون سطحی از کمال را پدید آورده که کاملا با راه و روش های زندگی رده ی سنی ۱۸ تا ۳۴ هم خوانی دارد.

بخش پلی استیشن سونی از تاکتیک های دیگری بهره می برد. محصول این شرکت، یعنی پلی استیشن ۴، تفاوت چندانی با اکس باکس وان مایکروسافت ندارد. هر دو سیستم بسیاری از بازی های مشابه را با عملکردی نسبتا مشابه اجرا می کنند. این کنسول ها حتی قابلیت های یکسانی مانند پلی استیشن پلاس و اکس باکس لایو گلد دارند.

اما مسیر سونی در بخش پیغام رسانی و فرهنگ، از مایکروسافت جدا می شود.

در حالی که مایکروسافت، در روزهای نخست معرفی اکس باکس، خود را در چاله ای از سیاست های مختلف می انداخت، سونی با عرضه ی ویدئوهای این چنینی، کار را برای برای مایکروسافت سخت تر می کرد:

چنین پیغام هایی از طرف سونی، سبب شد که پلی استیشن ۴ به عنوان برندی شناخته شود که گیمرها را «درک می کند» و این تفکر هم چنان هم وجود دارد. این مسئله، خلاف سیاست های اشتباه مایکروسافت در قبال موضوعاتی که از نظر گیمرها مشکل آفرین بود، است. همان طور که اشاره شد، این روزها دیگر تفاوت چندانی میان اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ وجود ندارد. با این حال پلی استیشن پیش از این توانسته قلب ها و ذهن ها را مال خود کند.

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟