دکتولیب، استارتاپی فرانسوی که با نرم افزار ابری خود موفق به جذب سرمایه ای چند میلیون یورویی شده است

دکتولیب، استارتاپی فرانسوی که با نرم افزار ابری خود موفق به جذب سرمایه ای چند میلیون یورویی شده است

یک استارتاپ فرانسوی با عنوان Doctolib موفق شده است برای پلتفرم خود ۱۸ میلیون یورو سرمایه جذب کند. این پلتفرم قرار است در بهبود کیفیت برنامه ریزی ویزیت به پزشکان و بیماران کمک کند.

دومین دور جذب سرمایه با رهبری تیم شرکای سرمایه گذار اکسل از لندن، مبلغ کل سرمایه گذاری انجام شده روی این شرکت را به ۲۳ میلیون یورو می رساند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دکتولیب در اکتبر سال ۲۰۱۳ توسط نیو شاتو، ایوان اشنایدر و جسی برنال تأسیس شد. این نرم افزار ابری برای کمک به پزشکان در مدیریت زماندهی ساعات ویزیت، یافتن بیماران جدید، و کاهش عدم حضور بیماران در وقت تعیین شده طراحی شده است. نرم افزار مذکور همچنین امکان جستجوی پزشکان، دیدن وقت خالی آنها، تعیین ساعت ویزیت و مدیریت این فرایند را در اختیار تمام کاربران خود قرار می دهد.

سرمایه گذاری اخیر علاوه بر دور تازه ای از رشد، نشان دهنده ی آن بلوغی است که شتاب دهنده های فرانسوی دوست دارند در اقتصاد استارتاپیِ رو به رشد خود، بیشتر ببینند.

پلتفرم مبتنی بر ثبت نام این شرکت در حال حاضر از پزشکان مستقل گرفته تا بیمارستان های بزرگ، بین جامعه ی پزشکی در حال تبلیغ است. شرکت یاد شده مدعی است نرم افزارش می تواند در نهایت دسترسی به خدمات بهداشتی را برای ۵۰۰ میلیون جمعیت ساکن قاره ی اروپا بهبود ببخشد.

نیو شاتو، یکی از مؤسسان و مدیر اجرایی فعلی دکتولیب در این باره می گوید: «استقبالی که ظرف ۱۸ ماه گذشته در فرانسه از نرم افزار ما شد برایمان بسیار جالب بود. این سرمایه گذاری به ما کمک خواهد کرد به تأمین مالی رشد خود ادامه و راه حل جدیدمان را در میان کشور های سرتاسر اروپا گسترش دهیم». او که پیش از این در Otium Capital مشغول به کار بوده است، اعتقاد دارد دکتولیب نسبت به نمونه های مشابه خود مثل Zocdoc خدمات جامع تری به مخاطبان خود ارائه می دهد. او گفته است که با میلیارد ها وقت ملاقات مرتبط با امور بهداشتی که در بازارِ به شدت چندپاره ی اروپا ثبت می شود، انتظار دارد برای آینده ی قابل پیش بینی تمرکز خود را روی همین منطقه نگه دارد.

یکی از شرکای اکسل به نام فیلیپ بوتری نیز به هیئت مدیره ی دکتولیب خواهد پیوست. او می گوید: «این سه جوان موفق شده اند محصولی برتر ارائه دهند که پزشکان به آن علاقه ی بسیاری پیدا کرده اند. رشد قابل توجه آنها نیز، مهر تأییدی است بر قدرت عملکرد و فرهنگ منحصر به فردشان. کاری که آنها در حال انجامش هستند کمک به پزشکان در پیوستن به انقلاب دیجیتالی و ابری است».

دکتولیب موفق شده است از چند کارآفرین فرانسوی از جمله برتراند یلنسپرگر، آنتوان فریسز، اولیویر اوچلی، ماکسیم فورگو و چند تن دیگر نیز سرمایه جذب کند. نرم افزار مذکور از زمان راه اندازی، بیش از ۵۰۰۰ پزشک و ۱۰۰ کلینیک را در سرتاسر اروپا تحت پوشش خود قرار داده است. این مراکز پزشکی ماهانه حدود ۲ میلیون مراجعه کننده دارند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato